czwartek, maj 19, 2022
Follow Us
środa, 16 styczeń 2013 09:59

Przewozili 6 kilogramów narkotyków Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przewozili 6 kilogramów narkotyków KSP

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podczas nocnej akcji zatrzymali do kontroli samochód marki mercedes.

W aucie była specjalnie przygotowana skrytka, gdzie ukryto sześć kilogramów marihuany. Zatrzymano też drugi pojazd, w którym jechało trzech młodych mężczyzn związanych ze sprawą. Kierowca mercedesa i jego trzej kompani z seata usłyszeli już zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków za co grozi do 5 lat więzienia. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy.
Policjanci ze stołecznego wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową od dłuższego już czasu obserwowali grupę zajmującą się przemytem z terenu Holandii środków odurzających. Śledczy przypuszczali, że osoby zajmujące się tym procederem będą nocą wracały autostradą A2. Przed godziną drugą funkcjonariusze zauważyli jadące z dużą prędkością dwa pojazdy. Jeden to był Mercedes a drugi to Seat.

 

Policjanci postanowili zatrzymać oba auta do kontroli, gdyż podejrzewali że to właśnie w tych pojazdach przemycane są narkotyki. W zatrzymaniu wspierali śledczych funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KSP. W pierwszym samochodzie jechało trzech młodych mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat. W drugim aucie-mercedesie jechał tylko 22-latek, który nim kierował. Oba samochody zostały dokładnie przeszukane w wyniku czego właśnie w mercedesie ujawniono specjalną skrytkę. W tym schowku, znajdującym się w okolicach bagażnika policjanci ujawnili piętnaście próżniowo pakowanych worków z suszem roślinnym. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji narko-testem okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono sześć kilogramów narkotyku.

Oba pojazdy zatrzymane do kontroli na autostradzie, zostały zabezpieczone przez policjantów prowadzących sprawę. Przy mężczyznach zabezpieczono również pieniądze na poczet postępowania. Łącznie prawie 4.5 tysiąca euro. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty z art. 55.ust.3 Ust. o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi od trzech do pięciu lat więzienia. Wobec wszystkich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Dwaj z nich w przeszłości byli już notowani za przestępstwa narkotykowe.

{jumi [*9]}

a