piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 16 styczeń 2013 08:09

Paszporty "Polityki" rozdane Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paszporty "Polityki" rozdane http://www.filmpolski.pl

Marcin Dorociński został nagrodzony Paszportem "Polityki" w kategorii „film", Iwan Wyrypajew w kategorii „teatr" i Szczepan Twardoch w kategorii „literatura".

Paszporty otrzymują polscy artyści, którzy przyczyniają się do przekraczania granic w sztuce. Przyznano je już po raz dwudziesty. Z tej okazji laureatów wybierali czytelnicy „Polityki". Głownymi laureatami zostali: Marcin Dorociński za „absolutny słuch aktorski, który chroni go przed komercją i tandetą. I za to, że rozwija się z roku na rok, z filmu na film", Iwan Wyrypajew za „przypomnienie polskiemu teatrowi, że sztuka sceniczna może również być poezją. Za wiarę w siłę opowieści i żelazną konstrukcję tekstu oraz eksperymenty ze sceniczną tożsamością aktora" i Szczepan Twardoch za „odważne i szalone studium o męskiej słabości i płynnej tożsamości narodowej, osadzone w realiach pierwszego miesiąca niemieckiej okupacji w 1939 roku".

W kategorii „sztuki wizualne" zwyciężyła Julita Wójcik, w kategorii „muzyka poważna" zespól Together Duo, a w kategorii „muzyka popularna" zespół tres.B. Elżbietę i Krzysztofa Pendereckich wyróżniono w kategorii „kreator kultury".

{jumi [*7]}

 

a