wtorek, kwiecień 23, 2024
Follow Us
poniedziałek, 14 styczeń 2013 15:14

Wektory 2012 rozdane

Napisane przez newseria.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wektory 2012 rozdane fot. newseria.pl

Po raz jedenasty Pracodawcy RP przyznali Wektory - nagrodę za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce. Podczas uroczystości wręczono także Super Wektora 2012. Za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju polskiej gospodarki oraz bezprecedensową aktywność na rzecz zapewnienia Polsce należnego jej miejsca na arenie międzynarodowej Super Wektora 2012 otrzymał prof. Marek Belka.

Laureatami Wektorów 2012 zostali:

Herbert Wirth, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
Za przeprowadzenie największego w historii Polski przejęcia, dzięki któremu KGHM S.A. stał się potentatem w skali globalnej. Za rzadko spotykane połączenie wiedzy akademickiej z praktyką biznesową.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Za uruchomienie Platformy Usług Elektronicznych i udowodnienie, że administracja publiczna może wprowadzać nowoczesne narzędzia przyjazne zarówno obywatelom, jak i przedsiębiorcom.

Zbigniew Komorowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Bakoma Sp. z o.o.
Za obdarowywanie Polaków „dobrą energią mleczną" i wysoki poziom innowacyjności w produkcji. Za odpowiedzialną strategię rozwoju firmy oraz umiejętne dostosowanie interesów spółki do potrzeb szeroko rozumianego otoczenia.

Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress S.A.
Za konsekwentnie i z sukcesem realizowany plan inwestowania w galerie handlowe w małych miastach, za wyjątkowe wyczucie i skuteczność w sprzedaży wybranych centrów handlowych w 2011 roku oraz przejęcia atrakcyjnych projektów w roku 2012, za zaangażowanie w obiecujący sektor utylizacji odpadów.

Wojciech Inglot, Prezes Zarządu Inglot Sp. z o.o.
Za międzynarodową ekspansję firmy oraz udowodnienie całemu światu, że Polska jest krajem, w którym z innowacyjnymi technologiami idzie w parze piękno.

Brent Wilton, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (International Organisation of Employers)
Za skuteczne wprowadzanie Międzynarodowej Organizacji Pracodawców do struktur podejmujących decyzje kluczowe dla światowego biznesu. Za wspieranie integracji środowiska przedsiębiorców oraz za promowanie idei społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Układ zamknięty, film w reż. Ryszarda Bugajskiego
Za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa.

Państwo w państwie, program telewizyjny
Za odwagę w piętnowaniu nadużywania prawa przez przedstawicieli administracji publicznej oraz za wydobywanie na światło dzienne przypadków korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo − przedsiębiorca.

Eugeniusz Szymonik, Prezes Zarządu MOBILIS S.A.
Za wytyczanie i konsekwentną realizację nowoczesnej strategii rozwoju publicznego transportu drogowego w Polsce oraz znaczące sukcesy w ekspansji na rynki zagraniczne.

Piotr Chajderowski, Prezes Zarządu OT LOGISTIC S.A.
Za twórczą realizację planu dynamicznej rozbudowy firmy. Za biznesowy sukces, upór i determinację w działaniach zmierzających do osiągnięcia czołowej pozycji w branży spedycyjno-logistycznej.

{jumi [*9]}

a