poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 14 styczeń 2013 11:27

Rozbój na wolontariuszach WOŚP Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozbój na wolontariuszach WOŚP KSP

Policjanci z komisariatu w Wawrze zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzanych o dokonanie rozboju na nastoletnich wolontariuszkach WOŚP.

16-latkowie zostali zatrzymani kilka ulic dalej. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze i porzucone puszki. Nieletni zostali doprowadzeni do policyjnej izby dziecka. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Wczoraj patrol dzielnicowych z komisariatu w Wawrze został powiadomiony przez dwie 14-letnie wolontariuszki WOŚP o dokonanym na nich rozboju. Do napadu doszło na ulicy około 19.00. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwóch młodych mężczyzn podeszło do nich od tyłu. Sprawcy używając przemocy wobec wolontariuszek, zabrali im puszki z pieniędzmi i uciekli. 14-letnie wolontariuszki zauważyły patrol policji i powiadomiły policjantów o napadzie.Dzielnicowi natychmiast udali się za sprawcami. Kilka ulic dalej, policjanci zatrzymali dwóch 16-latków. Przy nieletnich policjanci ujawnili pieniądze i odnaleźli porzucone puszki. W sumie wolontariuszki utraciły kilkaset złotych. Nieletni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby dziecka. Sprawą rozboju zajmie się teraz sąd rodzinny.

{jumi [*9]}

a