wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
piątek, 11 styczeń 2013 10:54

Przerywali łączność na szlakach kolejowych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przerywali łączność na szlakach kolejowych fot. KSP

Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 5 mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z Komisariatu w Karczewie. Z zebranych informacji wynika, że co najmniej od listopada ubiegłego roku kilkakrotnie kradli oni przewody telekomunikacyjne, powodując między innymi przerwy w łączności ruchowej na szlakach kolejowych.

Dzielnicowi i kryminalni z komisariatu w Karczewie, oraz z posterunku policji w Sobieniach Jeziory, przed dwoma dniami zatrzymali " na gorącym" dwóch mężczyzn, którzy na terenie leśnym w pobliżu torów kolejowych, próbowali dokonać kradzieży przewodów telekomunikacyjnych.

W pojeździe, którym 18 i 32- letni mieszkańcy powiatu garwolińskiego przybyli na miejsce przestępstwa, mundurowi odnaleźli szpadle, łopaty oraz nożyce do przecinania przewodów. Ponadto podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli 0,80 grama amfetaminy, należącej do jednego z zatrzymanych.

Wczoraj w tej sprawie policjanci przy udziale otwockich kryminalnych zatrzymali kolejne trzy osoby, to 31,21i 20 - letni mieszkańcy powiatu otwockiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że to najprawdopodobniej cała piątka od listopada ubiegłego roku w pobliżu szlaku kolejowego przebiegającego przez powiat otwocki, dokonała co najmniej 7 kradzieży przewodów na szkodę Telekomunikacji Kolejowej, powodując między innymi przerwy w łączności ruchowej i sterowników na linii kolejowej.

Przestępstwo zamachu na urządzenia infrastruktury, powodujące zakłócenia jej działalności zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

{jumi [*9]}

a