środa, luty 08, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 10 styczeń 2013 11:21

„Wesele w Sorrento" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Romantyczna komedia duńskiej reżyserki Susanne Bier, laureatki Oscara za „W lepszym świecie" wchodzi na ekrany polskich kin pierwszego lutego.

„Wesele w Sorrento" zadebiutowało na festiwalu w Wenecji, gdzie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Także dziennikarze dobrze przyjęli tę bezpretensjonalną, zabawną i inteligentna komedię z Piercem Brosnanem w roli głównej.

To „Mamma Mia!", tyle że z dużo lepszym scenariuszem - pisał po premierze serwis internetowy Filmnews. Jego autorem jest słynny Anders Thomas Jensen, reżyser „Jabłek Adama" i scenarzysta m.in. „Księżnej".

„Wesele w Sorrento" opowiada o dwóch bardzo różnych rodzinach, które przyjeżdżają do pięknej willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem, a zarazem wszystko zmierza do przewrotnego i radosnego finału. Ta komedia romantyczna to przekorna i pogodna opowieść o tym, że na prawdziwą rewolucję w życiu uczuciowym nigdy nie jest za późno.
www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

a