sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 31 grudzień 2012 11:54

W Warszawie zatrzymano sprawców rozboju

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Warszawie zatrzymano sprawców rozboju fot. KSP

Śródmiejscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Napastnicy korzystając z gościnności swojej ofiary brutalnie ją pobili, po czym okradli i zamknęli w mieszkaniu. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im do 12 lat więzienia. Decyzją sądu trzech młodych mężczyzn i kobieta spędzi następne trzy miesiące w areszcie.

Śródmiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym w lokalu przy ul. Marszałkowskiej. Na miejscu okazało się, że osoba zgłaszająca nie może wydostać się z mieszkania, ponieważ została zamknięta w nim przez sprawców zdarzenia. Przybyła na miejsce Straż Pożarna wyważyła drzwi. Po wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu znajduje się pobity mężczyzna. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.
Całe zdarzenie zaczęło się kilkanaście godzin wcześniej, gdy pokrzywdzony zaprosił do swojego mieszkania znajomych. Wspólnie z nimi przez całą noc spożywali alkohol. Nad ranem właściciel lokalu został brutalnie uderzony taboretem, a następnie pobity. Przed opuszczeniem mieszkania sprawcy rozboju zabrali z mieszkania telefon komórkowy oraz lekarstwa o wartości około 10 tys zł. Aby zapewnić sobie czas na ucieczkę zabrali również klucze zamykając właściciela w środku.
Zanim karetka zabrała poszkodowanego do szpitala opowiedział on policjantom całą historię i wskazał miejsce, gdzie mogli się udać jego "goście." Policjanci zlokalizowali i zatrzymali czworo uczestników imprezy z ul. Marszałkowskiej. Byli to Artur J. ( 19l.), Cezary G. (25l.), Grzegorz Ż. (22l.), i Magdalena M. (25l.). W trakcie przeszukania ujawniono i odzyskano skradzione przedmioty. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą postanowił o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a