piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
piątek, 28 grudzień 2012 14:07

Policjanci uratowali mężczyzn z pożaru

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci uratowali mężczyzn z pożaru fot. SCX.hu

Przy ulicy Dąbrowszczaków policjanci z północnopraskiego referatu wywiadowczo-patrolowego sierż. Mateusz Kryś i st. post. Krystian Królikowski zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się ogień. Funkcjonariusze, nie czekając na przyjazd strażaków, narażając swoje życie, przystąpili do działania. Wbiegli do mieszkania i z kłębów dymu wyciągnęli leżących na podłodze mężczyzn, którzy nie byli w stanie o własnych siłach wydostać się z płonącego lokalu.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce pożaru, przed palącym się budynkiem znajdowali się mieszkańcy, którzy zaalarmowali funkcjonariuszy o tym, że w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru znajdują się dwaj mężczyźni. Nie czekając długo, sierż.Mateusz Kryś i st.post. Krystian Królikowski pobiegli do płonącego mieszkania, z którego wydobywał się ogień.

Na podłodze zauważyli leżącego mężczyznę. Udało im się go wydostać na klatkę schodową. Mężczyzna był poparzony. Okazało się, że w mieszkaniu znajduje się jeszcze jeden mężczyzna. Długo nie czekając, wrócili do mieszkania. W kłębach dymu, czołgając się po podłodze i świecąc latarką poszukiwali drugiego z mężczyzn.  W pewnej chwili dostrzegli sylwetkę na podłodze. Nie reagował na ich okrzyki, więc musieli wynieść go poza obszar pożaru. Okazało się, że mężczyzna był nieprzytomny.

Obaj mężczyźni zostali niezwłocznie przekazani karetce pogotowia. Sierż. Mateusz Kryś i st. post. Krystian Królikowski również zostali przewiezieni do Szpitala z uwagi na trudności z oddychaniem. Obaj funkcjonariusze przebywali na zwolnieniu lekarskim. Prowadzone śledztwo wykaże co było przyczyną pożaru.

{jumi [*9]}

a