środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
poniedziałek, 17 grudzień 2012 10:56

Bohaterski policjant uratował 7-latka Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bohaterski policjant uratował 7-latka fot.KSP

Podkomisarz Marcin Kopański wracając ze służby, zwrócił uwagę na leżące przy samochodzie małe dziecko, nad którym pochylał się mężczyzna.

Stojąca obok kobieta prawdopodobnie usiłowała wezwać karetkę pogotowia. Funkcjonariusz podbiegł do chłopca, nie wyczuwając tętna i oddechu razem z ojcem dziecka rozpoczął masaż serca. Przywracając mu w końcu oddech. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, policjant otoczył opieką dziecko i zapewnił wsparcie rodzicom. Na szczęście siedmiolatkowi już nic nie zagraża.
13 grudnia policjant z Bemowa po skończonej służbie wracał do domu. Jadąc ulicą Estrady, zwrócił uwagę, na leżące na chodniku małe dziecko. Nad nim pochylał się mężczyzna, a stojąca obok nich zdenerwowana kobieta usiłowała telefonicznie wezwać karetkę pogotowia.
Policjant postanowił zatrzymać się i ustalić, czy osoby nie potrzebują pomocy. Kiedy zorientował się, że chłopiec nie oddycha, natychmiast razem z ojcem rozpoczął masaż serca. Podczas trwającej kilka minut akcji resuscytacyjnej, funkcje życiowe chłopczyka zaczęły wracać do normy. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego i zabrała siedmiolatka do szpitala. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Jak ustalono. Rodzice z dzieckiem jechali samochodem, kiedy chłopczyk dostał drgawek i stracił przytomność. Ojciec dziecka zatrzymał się i razem z żoną wyciągnęli chłopca z auta.Podkomisarz Marcin Kopański wykazał się profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem.

{jumi [*9]}

a