wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 14 grudzień 2012 10:56

Podróbki za 4 miliony złotych zabezpieczone Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podróbki za 4 miliony złotych zabezpieczone fot. KSP

Towar o wartości rynkowej ponad 4.000.000 złotych zabezpieczyli policjanci KSP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 32000 sztuk podrobionych kosmetyków i ponad 2000 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znaleźli w dwóch magazynach i dwóch autach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli perfumy i wody toaletowe, które oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi i zatrzymali trzy osoby, które wprowadzały je do obrotu.

 

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o osobach mogących trudnić się handlem podrobionymi towarami. Była ona tym bardziej prawdopodobna, że osoby te były już w przeszłości notowane w związku z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze podjęli obserwację miejsc, w których mogło do takiego procederu dochodzić. Gdy tylko zebrano materiał dowodowy i informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru natychmiast przystąpiono o działania. Policjanci udali się do dwóch magazynów znajdujących się na terenie powiatu pruszkowskiego i piaseczyńskiego, bo właśnie tam miał być uprawiany ten nielegalny proceder.

Przeszukując teren magazynów i dwóch pojazdów funkcjonariusze zwrócili uwagę na kosmetyki i ubrania ze znakami towarowymi znanych światowych marek. Wygląd towaru wzbudził ich zastrzeżenia. i postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży kosmetykom. Jak się później okazało, były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Ubrania miały nielegalnie naniesione znaki towarowe światowych producentów.

Nielegalny towar o wartość ponad 4.000.000 złotych został zabezpieczony. Trzy osoby w wieku od 21 do 48 lat, u których znaleziono „podróbki" będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. Zebrany w sprawie materiał wskazuje na to, że zatrzymani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

{jumi [*9]}

a