poniedziałek, lipiec 04, 2022
Follow Us
poniedziałek, 10 grudzień 2012 11:18

Aresztowani za napady na dostawców pizzy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aresztowani za napady na dostawców pizzy KSP

Telefonicznie zamawiali pizzę, a gdy pod wskazane adresy podjeżdżali dostawcy, zastraszali nożem i okradali. Policjanci z Otwocka zatrzymali 27 i 29- letnich mężczyzn, którzy poza napadami na dostawców pizzy, dokonali 2 rozbojów na kobietach, w tym na ekspedientkę sklepu, którą obezwładnili gazem.

Kilka dni temu do jednego ze sklepów w Otwocku, wtargnęło dwóch mężczyzn. Sterroryzowali ekspedientkę, rozpylając w sklepie gaz. Zza lady wyciągnęli kasetkę z pieniędzmi, kobieta próbowała bronić utargu, wołała także o pomoc przechodniów jednak bezskutecznie. O zdarzeniu powiadomiła oficera dyżurnego otwockiej komendy, który w ten rejon miasta natychmiast skierował podległe mu załogi. Policjanci z wydziału prewencji jako pierwsi zauważyli podejrzanych. Po ich zatrzymaniu wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego, dokonano przeszukania, podczas którego odzyskano skradzione ze sklepu pieniądze.

Sprawcami okazali się 29-letni mieszkaniec Otwocka, oraz 27-latek pochodzący z powiatu przasnyskiego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzący tą sprawę ustalili już, że mężczyźni stoją również za napadem na kobietę, do którego doszło pod koniec listopada w Otwocku, gdzie uderzeniem pięścią w twarz, sprawcy obezwładnili swoją ofiarę i zabrali jej torebkę.

Kryminalni dokonali przeszukania mieszkania, które wynajmowali obaj mężczyźni. Tu policjanci odnaleźli elementy po tzw. starterach telefonicznych, a po ich sprawdzeniu ustalono, że to właśnie za ich pomocą kontaktowano się z pizzeriami na terenie Otwocka, gdzie po złożonych zamówieniach dochodziło do napadów na dostawców pizzy.

Telefonując podawali za każdym razem inny adres, wybór umówionego miejsca dostawy nigdy nie był przypadkowy. Wybierali miejsca ustronne, zaciemnione i zawsze późnym wieczorem.

Kiedy pod wskazanym adresem pojawiał się samochód z pizzerii, z ustronnych miejsc podbiegali sprawcy i terroryzowali dostawcę używając najprawdopodobniej przy tym noża. Z samochodu zabierali pizzę, napoje i termosy. Za każdym razem okradali też kierowcę z posiadanej gotówki. W przeciągu ostatniego miesiąca dokonano na terenie miasta czterech takich czynów.

Policjanci z wydziału dochodzeniowego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 12.

Autor: Komenda Stołeczna Policji

{jumi [*9]}

a