niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 04 grudzień 2012 15:10

Aresztowani za posiadanie narkotyków

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aresztowani za posiadanie narkotyków fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali sześć młodych osób. Przy nich i w lokalach, które zajmowali mundurowi znaleźli prawie kilogram środków odurzających oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi, udzielania środków odurzających i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Decyzją sądu trzech z zatrzymanych mężczyzn spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

Do policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej stołecznej policji dotarła informacja, że w jednym z domów na warszawskim Rembertowie mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze zaczęli dyskretnie obserwować budynek. W pewnym momencie podjechał kierowca forda. Z auta wyszedł młody mężczyzna, który zabrał przesyłkę. Gdy ruszył policjanci pojechali za nim. Już przy Wale Miedzeszyńskim podjęli próbę zatrzymania mężczyzny.

Gdy policjanci podchodzili do stojącego auta, jego kierowca ruszył z impetem, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Policjanci oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu, jednocześnie ścigając oddalający się pojazd, który zakończył się kilkaset metrów dalej. Żadnemu z podróżujących nim mężczyzn nic się nie stało. Po zatrzymaniu okazało się, że dwaj 22-latkowie mieli ze sobą cztery duże torebki ze środkami odurzającymi.

Do sprawy policjanci zatrzymali także dwóch innych mężczyzn, w tym jednego, który przekazał kierującemu fordem pakunek w okolicach obserwowanego lokalu. Łącznie zabezpieczono prawie kilogram środków odurzających, wśród których była amfetamina i marihuana. Policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi.

Czterej zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania narkotyków, uprawy konopi oraz czynnej napaści na funkcjonariusza i prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem narkotyku. Trzech z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Jeden po usłyszeniu zarzutu posiadania marihuany został zwolniony. Za zarzucane czyny grozić może kara do 10 lat więzienia.

W przeszłości trzej z nich byli już notowani za przestępstwa związane z narkotykami.

{jumi [*9]}

a