środa, lipiec 24, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
środa, 21 kwiecień 2010 15:12

"Sapkowski uwodzi..." Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Żmija" Andrzeja Sapkowskiego nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. "Żmija" Andrzeja Sapkowskiego nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

Żmija nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.


{jumi [*4]}Żmija Andrzeja Sapkowskiego znalazła się wśród 42 tytułów nominowanych do tej nagrody. Jest to najważniejsza nagroda w dziedzinie prozy dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. Nagroda, którą stanowią statuetka ANGELUS autorstwa Ewy Rossano i czek na kwotę 150 tys. zł, przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Zostanie ona wręczona podczas uroczystej gali we Wrocławiu, 4 grudnia 2010 r.

"Sapkowski jak zwykle uwodzi nas wspaniałym językiem, mistrzowsko tworzonym nastrojem, dbałością o szczegóły i wartką, wciągającą akcją. Linie fabuły misternie splatają się i rozplatają, prowadząc do konsekwentnego, a jednak zaskakującego zakończenia".

 

{jumi [*5]}

a