poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 30 listopad 2012 13:48

Kradzionym autem potrącił policjanta

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kradzionym autem potrącił policjanta fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z komendy stołecznej namierzyli vw golfa skradzionego dwa dni temu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Mężczyzna, który jechał samochodem nie chciał zatrzymać się do kontroli. Uciekając potrącił jednego z policjantów. Funkcjonariusze reagując na zagrożenie życia jednego z nich oddali strzały w kierunku pojazdu. Pomimo tego kierowca kontynuował ucieczkę. Został zatrzymany na terenie Bródna.

Policjanci namierzyli poszukiwane auto na terenie Warszawy. W pewnym momencie do samochodu podszedł mężczyzna, wsiadł za kierownicę i odjechał. Policjanci ruszyli za nim, wzywając jednocześnie dodatkowe patrole, aby zatrzymać pojazd do kontroli. Sprawdzenie danych pojazdu w policyjnym systemie wykazywało, że vw golf został skradziony w nocy z 26 na 27 listopada z terenu jednej z podwarszawskich miejscowości.

Mężczyzna kierujący volkswagenem jechał bardzo szybko, kierując się w stronę Zielonki. W tej miejscowości policjanci przystąpili do zatrzymania pojazdu. Kierowca nie chciał pozwolić na kontrolę. Gdy policjanci zbliżyli się do pojazdu zablokował drzwi, a następnie gwałtownie ruszając potrącił jednego z policjantów. W momencie zagrożenia życia jednego z nich, funkcjonariusze użyli broni. Kierowca kontynuował jednak ucieczkę. Został zatrzymany na terenie Bródna. Jak się okazało jedna z kul trafiła go w obojczyk.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie jest pilnowany przez policjantów. 35-latek był już notowany, między innymi za paserstwo i jazdę pod wpływem alkoholu. Skradziony samochód, którym uciekał został zabezpieczony.

{jumi [*9]}

a