wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
poniedziałek, 26 listopad 2012 15:03

Próbowali zapłacić cudzą kartą zbliżeniową

Napisane przez newseria.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Próbowali zapłacić cudzą kartą zbliżeniową fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali zapłacić za pizzę cudzą kartą zbliżeniową. Jeden z mężczyzn miał dodatkowo kartę biblioteczną poszkodowanego. Podczas sprawdzania tożsamości okazało się, że jeden z zatrzymanych jest poszukiwany przez wolską prokuraturę i policjantów z Pragi Północ. Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty.

Tuż przed północą policjanci zostali wezwani do pizzerii przy ul. Widok. Pracownicy lokalu byli zaniepokojeni jedną z sytuacji, do której doszło w restauracji. Jak się okazało chwilę wcześniej do pizzerii przyszło dwóch mężczyzn, którzy zamówili na wynos pizzę. Kiedy przyszło do zapłaty, mężczyźni próbowali zapłacić kartą, ale okazało się, że nie znają numeru PIN. Jedna z pracownic lokalu poprosiła więc o dokument tożsamości, by potwierdzić zgodność danych z karty. Mężczyzna wręczył jej kartę biblioteczną. Kobieta jednak zauważyła, że zdjęcie na karcie znacznie różni się od wyglądu mężczyzny, który podał kartę. Pracownica wezwała więc policjantów.

Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać mężczyzn. Piotr L. (28 l.) i Bogusław B. (43 l.) nie potrafili powiedzieć, skąd mają obie karty – płatniczą i biblioteczną. Poza tym czuć od nich było alkohol. Obaj mężczyźni zostali więc zatrzymani. Trafili najpierw do komendy przy Wilczej. Piotr L. miał w organizmie 2,1 promila, jego towarzysz – 1,7. Resztę nocy spędzili więc w izbie wytrzeźwień.

Policjanci szybko ustalili właściciela obu kart. Prawdopodobnie zostały mu skradzione.

Policjanci podczas sprawdzania tożsamości obu mężczyzn ustalili również, że Piotr L. jest poszukiwany przez prokuraturę na Woli i policjantów z Pragi Północ – jest bowiem podejrzewany o kradzież łańcuszka.
Dzisiaj obaj mężczyźni usłyszą zarzuty usiłowania realizacji karty i posługiwania się cudzym dokumentem. Za ten czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a