poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 23 listopad 2012 13:42

Okradał starsze kobiety

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najpierw został trafnie wytypowany przez dzielnicowego, potem zatrzymany przez policjantów wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy. Mężczyzna od początku roku mógł dokonać kilku kradzieży na terenie Warszawy. Jego łupem padały portfele, a ofiarami były osoby w podeszłym wieku. Sposób jego działania zawsze był taki sam. Pytał starsze panie czy nie potrzebują pomocy we wnoszeniu zakupów, a później je okradał.

Policjanci z Woli przeanalizowali sprawy kradzieży, które w ostatnim czasie wpłynęły do komendy. Funkcjonariusze porównali zawiadomienia i odnaleźli wiele podobieństw. Sprawy łączyły miejsca zdarzenia, sposób działania sprawcy, rodzaj łupu. Na tej podstawie dzielnicowy wytypował podejrzanego, który mógł dopuścić się sporej liczby kradzieży.

Wczoraj w zatrzymaniu Mariusza O. pomogli funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. 28-latek trafił do policyjnej celi. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż Mariusz O. od początku roku prawdopodobnie dokonał kilku kradzieży na terenie Warszawy. Za każdym razem działał w ten sam sposób. Kiedy panie wracały z zakupów, podchodził do nich i oferował pomoc przy wnoszeniu siatek do mieszkania. Po drodze jednak przeszukiwał torby i kradł portfele. Ofiary orientowały się dopiero przy rozpakowywaniu zakupów. Jego łupem głównie padały pieniądze w wysokości od kilku do kilkunastu złotych.

Wolscy śledczy przedstawili mężczyźnie już pierwsze zarzuty. Kolejne usłyszy niebawem. Policjanci wyjaśnią także, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstwa. Za zachowanie jakiego się dopuścił może mu teraz grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a