środa, maj 22, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
poniedziałek, 19 listopad 2012 14:40

Fabryka Sztuki obchodzi 10 lat Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak powstaje sztuka? O tym na żywo można posłuchać i tego można będzie doświadczyć podczas 10-lecia Stowarzyszenia Artystów Fabryka Sztuki. W Bistro Warszawa w ramach „Prezentacji Artystycznych 2012" każdy artysta będzie miał 10 minut, żeby zaprezentować to, czym się zajmuje.

Z okazji 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Artystów Fabryka Sztuki w niedzielę 25 listopada w Bistro Warszawa szykuje się niecodzienne wydarzenie. „Prezentacje Artystyczne 2012" to impreza, podczas której będzie można poznać wielu artystów. Każdy z twórców na swój sposób zaprezentuje swoją sztukę. Będzie miał na to tylko 10 minut. Dzięki temu w ciągu paru godzin goście zapoznają się z twórczością wielu różnych dziedzin, a sami artyści będą mogli poznać pokrewne dusze.

Na scenie poezję zaprezentują: Dariusz Bereski, Maria Kądzielska i Julia Nadstawna ze swoimi „słupkami". Będą również malarki: Jolanta Michalak i Laura La Wasilewska. Niezależne pismo artystyczne „Enigma. Ludzie * Sztuka * Myśli" zaprezentuje Juliusz Erazm Bolek, wydawnictwo poecipolscy.pl – Rafał Czachorowski, a wydawnictwo IBiS i czasopismo „Poezja Dzisiaj" - Aleksander Nawrocki. Będzie można też zapoznać się z fotografią Rafała Czajki, filmem „Autoportret dźwiękowy" Anny Marii Huszczy, filmami Piotra Kulisiewicza i dokumentalnym filmem „Speechless in Japan" Weroniki Mliczewskiej. Pasją do tanga argentyńskiego będzie chciała innych zarazić Edyta „Edi" Jaroszewicz. Zaprezentuje się też kompozytor Yossarian Malewski, muzyk perkusista Marek Nadstawny i twórca „prawie piosenek aktorskich", Filip Nowaczyński.

„Prezentacje Artystyczne 2012" odbędą się w niedzielę 25 listopada 2012 roku o godz. 15 w Bistro Warszawa na ul. Jezuickiej 1/3 w Warszawie, tuż przy Rynku Starego Miasta. Prezentacje poprowadzi Agnieszka Nadstawna i Juliusz Erazm Bolek. Wstęp wolny. Organizatorami są Stowarzyszenie Fabryka Sztuki i Bistro Warszawa.

Stowarzyszenie Artystów Fabryka Sztuki to grupa artystyczna, która formalnie istnieje od 2002 roku. Organizacja działa niekonwencjonalnie. Stale zrzesza od kilkunastu do kilkudziesięciu członków w różnych latach. Wśród nich znajdują się malarze, rzeźbiarze, fotograficy, plastycy i twórcy zajmujący się wieloma dziedzinami naraz. Fabryka Sztuki współpracuje z galeriami, stowarzyszeniami, niezależnymi twórcami i ośrodkami promocji sztuki. Przez wiele lat działalności stowarzyszenie zorganizowało mnóstwo artystycznych wydarzeń, niezwykłych wystaw, także wirtualnych, szereg akcji i happeningów. Artyści związani z Fabryką Sztuki mają swoje publikacje i filmy. Przez pewien czas posiadali offowe kino zwane Garażowym Kinem Sztuki.

{jumi [*7]}

a