sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 14 listopad 2012 13:41

Tragiczny koniec sąsiedzkiej kłótni

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tragiczny koniec sąsiedzkiej kłótni fot. Komenda Stołeczna Policji

Podejrzewany o zabójstwo wpadł w ręce funkcjonariuszy policji z Targówka niedługo po zdarzeniu. Jan K. został zatrzymany w mieszkaniu, które zajmował.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że w trakcie awantury sąsiedzkiej, Jan K. przyniósł z mieszkania nóż kuchenny, po czym zadał cios nożem w brzuch sąsiada. W wyniku zadanego uderzenia, mężczyzna zmarł. W prokuraturze 56-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Wszystko wydarzyło się na Targówku. W nocy Jan K. wspólnie ze swoim kompanem spożywali alkohol i głośno się zachowywali. Na takie zachowanie zareagował jeden z sąsiadów. Pomiędzy nim a Janem K. doszło burzliwej kłótni. Jan K. szybko poszedł do domu. Po chwili wrócił z nożem kuchennym i zadał cios w brzuch 33-latkowi. W skutek odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł.

Policjanci z Targówka chwilę po zdarzeniu zatrzymali Jana K. w mieszkaniu, które zajmował. Funkcjonariusze przedostali się do mieszkania przez okno. 56-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że Jan K. już wcześniej był karany za rozboje oraz zabójstwo. W prokuraturze Jan K. usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

a