piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
piątek, 09 listopad 2012 15:52

Rzekomy samobójca uratowany

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rzekomy samobójca uratowany fot. sxc.hu

Przez 24 godziny w Polsce i Czechach trwały poszukiwania 40-letniego pabianiczanina, który wysyłał sms-y o myślach samobójczych do swojej byłej konkubiny. Namierzono go na jednej ze stacji benzynowych w okolicach miejscowości Dębno w województwie dolnośląskim.

5 listopada 2012 r. w godzinach rannych na telefon komórkowy kobiety dotarły sms-y, których treść wskazywała na możliwość popełnienia samobójstwa przez jej byłego konkubenta. Kobieta zaniepokojona treścią wiadomości oraz brakiem kontaktu z mężczyzną, powiadomiła pabianickich policjantów. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania, które dotarły również poza granice naszego kraju.
40-latek był zawodowym kierowcą. Feralnego dnia wyjechał z Polski do Czech, skąd - po dostarczeniu towaru - miał wrócić do Polski. Pabianiccy policjanci, nie mogąc przez wiele godzin skontaktować się z nim telefonicznie i potwierdzić, że żyje, za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji zwrócili się o pomoc do czeskiej policji o sprawdzenie docelowego miejsca rozładunku polskiej ciężarówki. Tamtejsi stróże prawa dotarli pod ustalony adres, ale polskiego kierowcy tam nie było.
Po rozładunku towaru w Czechach, 40-latek udał się w trasę powrotną do Polski. Dzięki zaangażowaniu pabianickich funkcjonariuszy oraz dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzącego koordynację i współpracę z innymi województwami, przez które przebiegała trasa, udało się namierzyć i zlokalizować dokładne miejsce postoju polskiej ciężarówki. Na jednej ze stacji benzynowych w okolicach miejscowości Dębno w województwie dolnośląskim tamtejsi policjanci ujawnili samochód oraz poszukiwanego kierowcę.
W rozmowie z mundurowymi 40-latek tłumaczył, że nie przypomina sobie, by wysyłał do swojej byłej konkubiny sms-y, w których pisałby o planowanym samobójstwie. Podczas kontroli nie okazywał również zdenerwowania czy innych zachowań świadczących o chęci popełnienia samobójstwa. Jednak jego sms-y zaangażowały do wielogodzinnych poszukiwań polską i czeską policję.

{jumi [*9]}

a