czwartek, listopad 30, 2023
Follow Us
czwartek, 08 listopad 2012 14:12

Bezpłatnie do Rezydencji Królewskich Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bezpłatnie do Rezydencji Królewskich www.lazienki-krolewskie.pl

Do końca listopada można zwiedzać za darmo Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie.

W tym roku akcja taka odbywa się po raz pierwszy. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że nie będzie ona jednorazową akcją i listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających. W instytucjach, które można w listopadzie zwiedzać za darmo, są prowadzone muzealne lekcje. Zajęcia są prowadzone w tych placówkach przez cały miesiąc, przez specjalistów danej instytucji. Lekcje są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

Każda z Rezydencji przygotowała program edukacyjny obejmujący w sumie 800 darmowych lekcji muzealnych i wydarzeń edukacyjnych, łączących się z zagadnieniem nowoczesnego patriotyzmu. Propozycja skierowana jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Założeniem programu „Nowoczesny Patriotyzm" jest przekonanie, że znajomość dziedzictwa kulturowego i historii jest niezbędna w kształtowaniu nowoczesnej postawy patriotycznej, przejawiającej się przede wszystkim w aktywności społecznej i publicznej.
W ramach inicjatywy, od 31 października w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich (od strony Alej Ujazdowskich), trwa wystawa prezentująca cztery Muzea – Rezydencje Królewskie oraz ich program edukacyjny. 50 wielkoformatowych fotografii można oglądać do 15 listopada br.

Szczegółowych informacji udzielają: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, stołeczne Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum w Wilanowie.

www.zamek-krolewski.pl
www.wawel.krakow.pl
www.wilanow-palac.art.pl
www.lazienki-krolewskie.pl

{jumi [*7]}

 

 

Więcej w tej kategorii: « Feliksy Warszawskie 2012 "Pamiętamy" »

a