wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 02 listopad 2012 13:25

Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Ursynowa zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniach należących do zatrzymanego Dariusza J. marihuanę i haszysz, a w podwarszawskiej miejscowości odkryli jeszcze krzewy konopi, które najprawdopodobniej uprawiał 43-latek. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu udali się do jednego z mieszkań na Ursynowie, gdzie według informacji mogła przebywać osoba posiadająca narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli przy właścicielu lokalu metalowe pudełko z roślinnym suszem. Podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli trzy pojemniki z kwiatostanami konopi indyjskich. Okazało się, że Dariusz J. najprawdopodobniej przechowuje również narkotyki w drugim mieszkaniu. 43-latek został zatrzymany.

Funkcjonariusze odkryli także miejsce, gdzie mężczyzna prawdopodobnie uprawiał krzewy konopi. W podwarszawskiej miejscowości stróże prawa ujawnili dwie rośliny. Do sprawy zabezpieczono ponad dwa kilogramy różnych substancji, które zostaną przesłane do biegłego. Dariusz J. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty. 43-latek grozi odpowiedzialność za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz uprawę krzewów konopi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]]}

a