wtorek, czerwiec 28, 2022
Follow Us
czwartek, 07 kwiecień 2022 11:21

Nauka. To Lubię otwiera pop-naukowy kanał po ukraińsku!   Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tomasz Rożek i Fundacja Nauka. To Lubię otwierają nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci ze społeczności ukraińskiej наук. Космос. Сві. Kanał pomoże odnaleźć się uczniom z Ukrainy w polskim środowisku oraz dostarczy wartościowe treści popularnonaukowe w języku ukraińskim.

Gdy rozpoczęła się wojna za naszą wschodnią granicą, miliony Polaków wyciągnęło pomocną dłoń do naszych sąsiadów. Setki tysięcy dzieci z Ukrainy trafiło do Polski, gdzie na nowo będą próbować budować swoją codzienność. Polskie szkoły przyjęły do swoich klas uczniów z Ukrainy, co jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla zagubionych uczniów, ale i dla nauczycieli, dla których język stanowi barierę.  

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób Fundacja Nauka. To Lubię mogłaby się włączyć w pomoc potrzebującym i odpowiedź przyszła bardzo szybko. Będziemy robić to, co potrafimy najlepiej – czyli edukować!  

Postanowiliśmy otworzyć nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Zależy nam na tym, żeby poprzez wartościowe treści edukacyjne jednocześnie ułatwić dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez proste filmy z polsko-ukraińskimi tłumaczeniami.  

Na naszym nowym kanale pojawią się takie materiały, jak:  

  • Filmy, w których pomożemy zaadaptować się uczniom w polskiej szkole i środowisku rówieśników. Materiały te będą uczyć ukraińskie dzieci podstawowych zwrotów w języku polskim, a z drugiej strony polskim uczniom mogą pomóc zrozumieć pewne zwroty w języku ukraińskim.  
  • Filmy z tłumaczeniem i dubbingiem cykli video dla dzieci z naszego kanału Nauka. To Lubię Junior.  
  • Nowe video cykle edukacyjnych filmów przeznaczone dla społeczności ukraińskiej.  

Zależało nam również na tym, żeby do produkcji naszych materiałów zaangażować społeczność ukraińską, dlatego to właśnie oni są naszymi tłumaczami, dubbingowcami i aktorami,.  

Projekt jest w 100% non profit i Fundacja Nauka. To Lubię nie zarabia na nim ani złotówki.  

Rozwój projektu częściowo finansowany jest dzięki społeczności Nauka. To Lubię, która wspiera nas poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl/naukatolubie

a