poniedziałek, lipiec 26, 2021
Follow Us
niedziela, 02 lipiec 2017 06:16

KGHM będzie współpracować z Uniwersytetem Łódzkim

Napisane przez ISBNews
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

KGHM Polska Miedź i Uniwersytet Łódzki podpisały list intencyjny inicjujący współpracę naukowo-badawczą i dydaktyczną.

"Porozumienie o współpracy dotyczy niezwykle ważnego obszaru – rozwijania potencjału badawczo-naukowego. Jako KGHM chcemy inwestować w ten obszar, ale potrzebujemy partnerów zewnętrznych" – powiedział prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki podczas uroczystości podpisania listu.

Współpraca obu podmiotów dotyczyć będzie rekultywacji terenów zdegradowanych przez przemysł, w zakresie m.in. roślinności, ekohydrologii i transferu metali w łańcuchu pokarmowym.

Drugi obszar to współpraca z Ośrodkiem Spraw Azjatyckich UŁ w analizowaniu sytuacji politycznej i gospodarczej w Azji Wschodniej, w szczególności w Chinach.

"Dla Uniwersytetu Łódzkiego to bardzo ważna decyzja. Uniwersytety zawsze realizowały dwie misje – badawczą i kształcenia studentów. Teraz realizujemy jeszcze trzecią misję, współpracy z otoczeniem i jest dla nas ważne, że partnerem w tym jest dla nas KGHM Polska Miedź" – powiedział rektor UŁ Antoni Różalski.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi.

Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

a