piątek, lipiec 23, 2021
Follow Us
czwartek, 19 marzec 2015 13:51

Unijny import żywności sprzyja nielegalnemu wylesianiu Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Unijny import żywności sprzyja nielegalnemu wylesianiu fot. sxc.hu

Czy mięso które jedliście wczoraj na obiad jest całkowicie legalne? Jak wynika z raportu NGO FERN, Europejczycy spożywają produkty uprawiane przez rolników, którzy nielegalnie wylesiają tereny w krajach tropikalnych.

Raport jako pierwszy szacuje, jaka część wylesienia jest niezgodna z prawem. Dokument łączy nielegalnie produkowane wyroby z krajami, które je importują: wołowinę z Wielką Brytanią, soję z Francją, skrórę z Włochami. Unia Europejska importuje 25% soi, 18% oleju palmowego, 31% skóry i 15% wołowiny pochodzących z nielegalnych upraw.

- Unia Europejska jest największym importerem tych nielegalnych produktów - powiedział Sam Lawson, autor raportu. - Nie mówimy, że te towary nie powinny być importowane, mówimy, że Europa powinna być bardziej wymagająca.

- Europejskie rządy powinny zakazać nielegalnego karczunku lasów pod rolnictwo - mówi Lawson. - Unijny zakaz importu nielegalnego drewna pomógł stłumić nierejestrowany wyrąb drzew, jednak towary rolne w znacznie większym stopniu przyczyniają się do wylesiania - dodał.

a