sobota, grudzień 10, 2022
Follow Us
piątek, 23 styczeń 2015 13:47

Narkotyki na dronie Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Narkotyki na dronie fot. Adrian Michael / Wikimedia Commons

Nad przestrzenią między meksykańską Tijuaną i amerykańskim San Ysidro przeleciał dron. Posiadająca sześć wirników maszyna przewoziła prawie 3 kilogramy amfetaminy. Rozbity przemytnik został znaleziony przez policję z Tijuany zaraz przy przejściu granicznym.

Przemyt jest tak stary, jak i zakazy przeciwko niemu, a działający przemytnicy często starają się wdrożyć starsze, czy nowsze technologie. Do przekroczenia meksykańsko-amerykańskiej granicy próbowano już katapult, ultra lekkich samolotów i armatek pneumatycznych. W Stanach Zjednoczonych drony były już wykorzystywane do przemytu telefonów, narkotyków i tytoniu do więzień. DEA (Drug Enforcement Administration) twierdzi, że od 2012 roku drony transportujące narkotyki około 150 razy przekroczyły tę granicę. Dodatkowo kartele tworzą własne, niestandardowe drony służące do przemytu.

Według oświadczenia wydanego przez policję z Tijuany, dron po wprowadzeniu do niego współrzędnych GPS, został zaprogramowany na automatyczne latanie. Takie rozwiązanie jest niezgodne z wytycznymi Federalnej Administracji Lotnictwa, jednak ponieważ maszyna transportowała narkotyki, wydaje się to mniej istotnym problemem.

a