niedziela, grudzień 03, 2023
Follow Us
wtorek, 22 kwiecień 2014 14:30

Kontroler udaru cieplnego... dla psa Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kontroler udaru cieplnego... dla psa fot. Petline Co.

Życie psa bywa szorstkie. Oczywiście nie ma innych obowiązków oprócz bycia szczęśliwym oraz biegania, ale gdy temperatura zaczyna rosnąć, masz do dyspozycji tylko swój język. Chyba, że właściciel kupi ci kontroler udaru słonecznego.

Japońska firma Petline Co. zapowiedziała, że zacznie sprzedawać pierwszy na świecie kontroler udaru słonecznego dla psów. Warty 49 dolarów gadżet korzysta z bazy danych utworzonej dla lekarzy weterynarii i analizuje potencjalne zagrożenie naszych pupili.

- Poziom ciepła i wilgoci, który może powodować udar cieplny jest inny dla ludzi i psów. - powiedział Chiaki Kasuga, rzecznik w Petline Co. - Zachowanie środków bezpieczeństwa jest bardzo ważne, ponieważ kiedy już widzimy grymas bólu u psa, sprawa jest naprawdę poważna.

Jak podaje spółka, kontroler możemy przyczepić do obroży lub klatki pupila. Urządzenie podaje zagrożenie udarem w czterech kategoriach od "ostrożny" do "niebezpieczny" i ostrzega właściciela brzęczeniem i miganiem świateł. Gadżet jest również wyposażony w tryb "ludzki", abyśmy samemu mogli sprawdzić swoje zagrożenie.

Firma ostrzega, że psy są bardziej narażone na letnie upały, ponieważ mają gruczoły potowe jedynie na swoich łapach, które pomagają ochłodzić temperaturę ciała.

Petline Co. ma siedzibę w Tajimi, gdzie 16 sierpnia 2007 roku temperatura osiągnęła 40,9 stopni Celsjusza, co było rekordem kraju w owym czasie.

Oczywiście ważnym jest, aby mieć oko na swoje zwierzęta i nie polegać zbytnio na fantazyjnych produktach mających zapewnić im bezpieczeństwo. Podczas gdy technologia staje się coraz lepsza, sami powinniśmy być czujni, kiedy nasz pupil jest zagrożony. Jeżeli ćwiczyć z psem, to najlepiej wcześnie rano lub o zmierzchu, kiedy temperatura jest niższa. Zawsze należy też mieć przy sobie wodę, zarówno dla zwierzaka, jak i dla siebie.

a