wtorek, maj 11, 2021
Follow Us
piątek, 21 marzec 2014 13:07

Mastif tybetański za 2 miliony dolarów Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
mastif tybetański mastif tybetański

Tybetańskie mastify są puszystą wersją zajadłych lwów. Są jednak bardziej pożądane niż prawdziwe lwy, ponieważ prawdopodobnie Was nie zabiją. Jak wysoką cenę musielibyście zapłacić, aby ten słodki towarzysz został Waszym zwierzęciem domowym? 2 miliony dolarów wystarczy?

Qianjiang Evening News poinformował, że majętny deweloper nabył rocznego psa z Luxury Pet Fair w Zhejiang za 12 milionów juanów, czyli około 6 milionów złotych. Piękny złotowłosy osobnik ma 80 centymetrów wysokości i waży około 90. kilogramów. Nowy właściciel chce najwyraźniej wykorzystać swojego zwierzaka do powiększenia hodowli. Może zamiast nieruchomości będzie handlował psami?

Poza tym, że to bardzo rzadka rasa, mastify są w Chinach symbolem bogactwa. - Mają krew lwów i te są najbardziej wartościowe spośród mastifów. Dodatkowo są bardzo rzadkie, podobnie jak pandy z naszego kraju, dlatego ich cena jest tak wysoka. - powiedział pierwotny hodowca psa, Zhang Gengyun.

Mastif został sprzedany za podobną kwotę w 2011 roku, kiedy to cena osiągnęła 10 milionów juanów, czyli 1.5 miliona dolarów. Jednak właściciel strony internetowej o hodowli mastifów, również cytowany przez Qianjiang Evening News przyznał, że w zeszłym roku sprzedano osobnika za 27 milionów juanów, czyli ponad 13 milionów złotych.

Jeśli jednak chcielibyście mieć własnego mastifa tybetańskiego, prawdopodobnie nie otrzymacie najpiękniejszego okazu na ziemi, ale możecie znaleźć jakiegoś u renomowanego hodowcy za pośrednictwem tej strony za około 6 tysięcy złotych. Nadal drogo, ale wydaje się to niewielką ceną za własnego, przyjaznego lwa.

a