czwartek, czerwiec 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 11 luty 2014 13:11

Ryba sterująca robotem Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiecie co jest przerażającego w złotej rybce? Nic. Chyba, że umieścimy ją w ciele robota, który jest przez nią kontrolowany.

Firma o nazwie Studio Diip stworzyła gokarta dla ryb. Pierwsze co przychodzi to głowy to 'dlaczego?', jednak na tym etapie wiemy tylko 'jak'. Urządzenie śledzi kierunek, w którym płynie ryba i napędza maszynę w tymże kierunku. W rezultacie, mała rybka jest w stanie badać okolicę, co widać na filmie poniżej.

Już wkrótce możemy zwracać się do nich 'Panie Złota Rybko', albo po prostu 'panie', jeśli aqua-roboty zawładną Ziemią. Na razie jednak pływająca ryba sterująca maszyną jest uroczo surrealistyczna. Mamy tylko nadzieję, że skala robota nie zostanie dostowana do rekinów.

Cieszymy się, że ryby prawdopodobnie nie rozumieją telewizji, więc raczej nie wpadną na pomysły przedstawione w kreskówce Dżdżownica Jim. Co prawda sympatycznej dżdżownicy nie oglądamy już na żadnym kanale, ale istnieje duża szansa, że ten kto zbudował rybiego robota, ma kilka odcinków na kasetach VHS.

Oto nasza przyszłość:

rybka

a