piątek, kwiecień 12, 2024
Follow Us
piątek, 15 listopad 2013 15:56

Drukowany pistolet metalowy Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Drukowany pistolet metalowy fot. YouTube

Już jakiś czas temu powstał pierwszy drukowany 3D pistolet oraz karabin. Oba były wykonane z tworzywa sztucznego i zanim się rozpadły były w stanie oddać tylko jeden strzał. Ale nowy pistolet serii 1911 od Solid Concepts wydrukowany 3D jest ze stali i zdaje się nie mieć problemów z wytrzymałością, jak i celnością.

Solid Concepts twierdzi, że wcale nie chodzi im o wypuszczenie na rynek tańszej i prostszej broni. Chcą po prostu udowodnić, że rzeczy wydrukowane 3D mogą być silne, wytrzymałe i precyzyjne, tak jak ich tradycyjne odpowiedniki.

- Cała nasza koncepcja obraca się wokół potwierdzenia rzetelności, dokładności i łatwości korzystania z metalowych przedmiotów wydrukowanych 3D, jako funkcjonalnych prototypów i produktów końcowego zastosowania. To błędne przekonanie, że drukowanie 3D nie jest dokładne i wystarczająco silne, dlatego pracujemy, by zmienić perspektywę ludzi. - powiedział Kent Firestone, członek zarządu.

Pomysł, aby ktoś mógł pobrać z internetu plan i wydrukować sobie w domu broń wydaje się niepokojący, ale biorąc pod uwagę czas, koszty i zaangażowanie zespołu, wydaje się to o wiele trudniejsze, niż tylko wyjście do sklepu i kupienie broni, jak to ma miejsce w USA.

Żeby zobaczyć jak radzi sobie wydrukowany pistolet 1911 od Solid Concepts, polecamy film poniżej:

{jumi [*7]}

a