wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
czwartek, 18 lipiec 2013 13:49

Kamera do rzucania Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kamera do rzucania fot. serveball.com

Patent na piłkę z kamerą i kontrolą trajektorii lotu został przyznany bostońskiemu wynalazcy Steve'owi Hollinger'owi. Aparat w kształcie niedużej piłki wykorzystuje w czasie swojego lotu czujniki położenia i orientacji do przetworzenia zarejestrowanych obrazów.

Obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta. Po włączeniu wystarczy podrzucić piłkę na interesującą nas wysokość, a czujniki i aparaty zrobią resztę. Wbudowane trzy bardzo szybkie kamery zrobią zdjęcie wszystkiego co widzą wokół.

Squito - bo tak nazywa się owy przedmiot - zostało wykonane przez firmę ServeBall i wielkością przypomina piłkę do tenisa. Oprócz zastosowań iście rozrywkowych, producenci widzą jego zastosowanie o wiele dalej. Kamera może posłużyć w misjach poszukiwawczo-ratunkowych. Wykonane solidne zdjęcia podczas lotu mogą ocalić życie niejednemu człowiekowi.

ServeBall jest producentem kamer ratunkowych i systemów przetwarzających krajobrazy. Firma opatentowała dwa rodzaje Squito - pierwszy służy do robienia zdjęć w ciągu dnia, a drugi, korzystający z podczerwieni, w nocy.

Producenci zapewniają, że piłka jest w stanie przetrwać upadek z naprawdę dużych wysokości. Firma współpracuje z różnymi podmiotami, aby zapewnić praktycznie niezniszczalną obudowę i komponenty w środku.

Oto krótki filmik prezentujący Squito:

{jumi [*7]}

a