środa, maj 25, 2022
Follow Us
środa, 25 sierpień 2021 09:14

Mykologia medyczna MashUP Mix stawia pierwsze kroki Wyróżniony

Napisane przez Bohdan Juchniewicz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Królestwo grzybów to świat odkrywający przed nami swoje tajemnice. Nauka dopiero poznaje co tak naprawdę jest w grzybach Królestwo grzybów to świat odkrywający przed nami swoje tajemnice. Nauka dopiero poznaje co tak naprawdę jest w grzybach mat.pras

Jak wprowadzić na rynek nowy produkt, gdy producent przedstawia wyrób wyjątkowy i najwyższej jakości? Interesującą ścieżkę postępowania wybrał pan Jakub Pawłaszek prezes Hydrostoru, firmy należącej do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

Pan prezes dotarł do świata grzybów medycznych skąd płyną doniesienia naukowe o skuteczności mykoterapii. Jej znaczenie będzie rosło z każdym miesiącem, tak jak wzrasta zainteresowanie różnymi technologiami przetwarzania surowca. Grzyby lecznicze są badane i stosowane w medycynie naturalnej od tysięcy lat, jednak dopiero w ostatnich latach pokazało się więcej badań i rozwija się produkcja grzybowych preparatów.

Głos psychologa

Badaniami grzybów zajął się ostatnio także Szymon Kucharski psycholog, socjolog, mediator, doradca zawodowy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego:

- „Królestwo grzybów to świat odkrywający przed nami swoje tajemnice. Nauka dopiero poznaje co tak naprawdę jest w grzybach, a wyniki z laboratoriów pokazują nam nie poznany wcześniej skład grzybów. Zostały odkryte w nich związki o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwnowotworowym. Grzyby jadalne są także źródłem związków o właściwościach dietetycznych i leczniczych, takich jak: immunostymulujące, przeciwmiażdżycowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne oraz antyoksydacyjne.

Grzyby to także urozmaicenie diety, dobra alternatywa dla osób niespożywających produktów mięsa - pomagają uzupełnić związki fenylowe działające przeciwutleniająco, a także melatoninę regulującą cykl dobowy człowieka.

Warto wspomnieć także o związkach indolowych, które są neuroprzekaźnikami lub ich prekursorami (mocno upraszczając są swoistymi chemicznymi przetwornikami). Tak bogaty skład grzybów, smak i aromat sprawiają, że coraz więcej osób decyduję się na sięgnięcie po nie i umieszczenie ich w swojej diecie. A opinie osób przyjmujących preparaty grzybowe, są bardzo pozytywne, szczególnie pochodzące od osób po przebytych schorzeniach neurodegeneracyjnych i osób uprawiających aktywność fizyczną. Badania jeszcze trwają, ale ich wyniki wydają się być obiecujące, tzn. konsumenci chwalą sobie ich działanie i dostrzegają pozytywne efekty suplementacji.”

Właściwości grzybów leczniczych - zwłaszcza soplówki jeżowatej - doceniła Dolina Krzemowa, ponieważ suplementacja tym grzybem poprawia pamięć i szybkość myślenia oraz pozwala lepiej radzić sobie ze stresem.

Płyną też doniesienia z amerykańskiego National Cancer Institute, także z Cancer Research Laboratory Methodist Research Institute oraz z Uniwersytetu Stanu Pensylwania. Mnóstwo badań realizuje też National University of Singapure.

W uzyskaniu najwyższej jakości preparatów szczególnie ważna jest kwestia przetwarzania i starania idą w kierunku uzyskania najskuteczniejszej formy naturalnych suplementów grzybowych przez współdziałanie autorytetów naukowych ze strefą wytwórców. Wraz z modą, która przychodzi z USA, przybywa producentów preparatów bardziej złożonych, wręcz skondensowanych w swej efektywności, produktów, które łączą w sobie mieszaniny naturalnych ekstraktów, a także sproszkowanych, specjalnie suszonych grzybów.

„Jestem na grzybach”

Do zbadania jak preparat grzybowy MushUp Mix może być oceniany przez konsumentów prezes Hydrostoru wybrał Festiwal Wibracje w Giżach koło Olecka, miejsce gdzie zawsze panuje misja promowania dobrostanu psychicznego. Pod szyldem MushUp Mix można było spróbować różnych wariacji z wykorzystaniem nowego produktu jako domieszki do kawy, soku z buraków, koktajli, jogurtów oraz do podania lodów z grzybowym suplementem.

Trafnym posunięciem marketingowym było przygotowanie koszulek reklamowych MushUp z hasłem „JESTEM NA GRZYBACH”. Na festiwalu tiszerty te były dodawane do puszek z preparatem, ale cieszyły się taką popularnością, że sprzedawano je również jako oddzielny produkt. Sprawdziło się to nieco kontrowersyjne hasło.

Firma ma teraz czas na przeanalizowanie reakcji uczestników największego w Polsce festiwalu zaprogramowanego na dbałość o ekologię, zrównoważony rozwój, życie człowieka w zdrowiu, harmonii ze sobą i z otaczającym światem. Cały czas poszerza krąg zaprzyjaźnionych naukowców, wspiera badaczy i zyskuje nowe argumenty do utrwalania pozycji swojego - podkreślmy – ekologicznego i polskiego produktu.

Masz produkt EKO zajdziesz daleko

Ważnym elementem strategii jest nie tylko fakt wprowadzania na rynek produktu w jakości ekologicznej, ale i stosowanie do pakowania ekologicznych materiałów. To kwestia wiarygodności firmy i marki. Tak właśnie jest ekspediowany MushUp Mix. Obecność w sklepach ekologicznych to kolejny element opanowania rynku. Podobnym krokiem będzie współdziałanie z solistami skłonnymi do stworzenia duetu lub nawet tercetu – z pszczelarzami, czekoladnikami i wytwórcami kawy czy nawet z baristami. Lista możliwości jest długa.

Prezes Jakub Pawłaszek ma wytyczony cel:

- „ Moim marzeniem jest stworzenie tzw. love brand, czyli marki, którą klienci kochają i podzielają wartości z nią związane. Klasycy marketingu uważają, że ludzie taką markę podziwiają, wymieniają w dyskusjach, stawiają za punkt odniesienia w porównaniach. Na Festiwalu Wibracje utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to możliwe. Teraz czas na przekazanie naszej idei w komunikacji w mediach społecznościowych. I to się właśnie dzieje.”
Podsumujmy - MushUp Mix – tę nową marką w polskim świecie grzybów leczniczych znają już zarówno naukowcy jak i POLSCY (co warte podkreślenia) producenci grzybów, m.in. soplówki jeżowatej, cenionej za działanie zwiększające wydolność intelektualną i równie cennego maczużnika bojowego potęgującego wydolność fizyczną. I ten suplement będzie coraz bardziej widoczny na rynku.

Przymiarki do zajęcia się innymi polskimi grzybami medycznymi już są wpisane do planu działań.

a