piątek, grudzień 08, 2023
Follow Us
środa, 21 październik 2020 12:18

W ZEA testów na COVID-19 więcej niż mieszkańców Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Al Hammadi zwrócił uwagę na determinację rządu ZEA i jego skuteczną działalność w kluczowych dla państwa obszarach, m.in. w sektorze edukacji Al Hammadi zwrócił uwagę na determinację rządu ZEA i jego skuteczną działalność w kluczowych dla państwa obszarach, m.in. w sektorze edukacji Photo by David Rodrigo on Unsplash

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich publiczne placówki służby zdrowia wykonały ponad 10 milionów testów. Jest to pierwszy kraj na świecie, w którym liczba testów na wykrycie koronawirusa przekroczyła liczbę ludności.

Omar Abdulrahman Al Hammadi, rzecznik rządu ZEA, przedstawił statystyki liczby wykonanych testów na COVID-19 w okresie od 30 września do 6 października 2020 r. W tym czasie w całym kraju wykonano 720 802 testy, tj. o 8% więcej niż we wcześniejszym tygodniu. Wykryto 7 704 nowe przypadki zakażeń, co oznacza 16% wzrost zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia. Odsetek testów z wynikiem pozytywnym wyniósł 1%, kształtując się na poziomie zbliżonym do wcześniejszego tygodnia.

Rzecznik poinformował również, że w badanym okresie wyzdrowiało 8 018 osób, co oznacza wzrost o 23% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Liczba zgonów wyniosła 19 – wzrost o 73% w porównaniu z wcześniejszym tygodniem.

Al Hammadi zwrócił uwagę na determinację rządu ZEA i jego skuteczną działalność w kluczowych dla państwa obszarach, m.in. w sektorze edukacji. W krótkim czasie szkolnictwo odnotowało spektakularny sukces dzięki odpowiedniemu przygotowaniu krajowej infrastruktury edukacyjnej i wdrożeniu najnowszych technologii zapewniającej ciągłość procesu kształcenia oraz zastosowaniu środków zapewniających bezpieczeństwo uczniom i pracownikom placówek edukacyjnych.

Rzecznik podkreślił, że w bieżącym roku szkolnym 83% placówek edukacyjnych w ZEA (1 025 szkół) działa w systemie zdalnego nauczania. Jedynie 17% szkół (212 placówek) pozostaje przy tradycyjnym systemie nauczania, co powoduje, że w trybie stacjonarnym kształci się 201 797 uczniów.

a