sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
środa, 09 wrzesień 2020 11:30

Szkoły: Narada MEN z kuratorami oświaty i przedstawicielami GIS Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Tematem spotkania MEN i GIS była aktualna sytuacja dotycząca funkcjonowania szkół i placówek w pierwszych dniach września Tematem spotkania MEN i GIS była aktualna sytuacja dotycząca funkcjonowania szkół i placówek w pierwszych dniach września mat.pras

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wraz z wiceministrami Marzeną Machałek i Maciejem Kopciem wzięli udział w wideokonferencji z kuratorami oświaty oraz przedstawicielami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tematem spotkania była aktualna sytuacja dotycząca funkcjonowania szkół i placówek w pierwszych dniach września. Minister edukacji przypomniał podstawowe kwestie prawne pozwalające dyrektorom szkół na bezpieczny powrót uczniów do szkół i placówek.

Uszczegółowił także kwestie związane z organizacją indywidualnego nauczania w obecnych warunkach, przypomniał również o czasie trwania lekcji zdalnej – od 30 do 60 minut. Kwestie te zostały doprecyzowane w rozporządzeniach, które minister podpisał kilka dni temu.

Ułatwienia w funkcjonowaniu szkół w nowym roku szkolnym - tekst rozporządzenia czytaj tutaj...

Obecny na spotkaniu minister Jarosław Pinkas podziękował kuratorom oświaty za sprawną komunikację i dobrą współpracę na linii dyrektorzy szkół – lokalny sanepid. Podkreślił, że obecny wskaźnik zachorowań wśród dzieci i młodzieży pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, a szkoły i placówki oświatowe nie stanowią źródła zakażeń w skali masowej.

Przygotowane przed kilkoma tygodniami rozwiązania funkcjonowania szkół, w szczególności w zmienionym wariancie B i C, a także statystyki dotyczące szkół, które punktowo kształcą w trybie nauki mieszanej lub zdalnej pokazują, ze system funkcjonuje prawidłowo.

W załączeniu nagranie mp3 dotyczące dzisiejszego spotkania.

Media

Narada MEN z kuratorami oświaty i przedstawicielami GIS Narada MEN z kuratorami oświaty i przedstawicielami GIS

a