wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 04 wrzesień 2020 10:32

Koronawirus: aktualna mapa stref. Zagrożenia i obostrzenia Wyróżniony

Napisane przez Ministerstwo Zdrowia
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 27 sierpnia br., powiat żuromiński oraz owtocki znalazły się w strefie niebieskiej, natomiast powiat lipski trafił do strefy żółtej W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 27 sierpnia br., powiat żuromiński oraz owtocki znalazły się w strefie niebieskiej, natomiast powiat lipski trafił do strefy żółtej mat.pras/MZ

W piątek, 4 września br. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Niebieską oznaczone są obszary zagrożone dodatkowymi obostrzeniami.

Aktualizacja z 4 września - strefy: czerwona, żółta, niebieska 

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 27 sierpnia br., powiat żuromiński oraz owtocki znalazły się w strefie niebieskiej, natomiast powiat lipski trafił do strefy żółtej. Przebywając w miejscach objętych strefą czerwoną lub żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

Aktualizacja z 27 sierpnia

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 20 sierpnia br., w strefie żółtej znalazł się powiat żuromiński. Bez zmian pozostaje sytuacja w powiecie lipskim, określonym przez resort zdrowia czerwoną strefą. Przebywając w miejscach objętych strefą czerwoną lub żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące m.in.: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

a