niedziela, kwiecień 05, 2020
Follow Us
piątek, 31 styczeń 2020 13:09

Magodent: Biała sobota - profilaktyka raka Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Magodent Biała Sobota Światowy Dzień Walki z Rakiem Magodent Biała Sobota Światowy Dzień Walki z Rakiem mat.pras

Bezpłatne spotkania ze specjalistami ds. onkologii w Magodent. – Serdecznie zapraszam na badania profilaktyczne – jako lekarz onkolog wiem, że nieraz jedna kilkuminutowa wizyta może uratować życie i uchronić przed groźną chorobą – mówi dr Marcin Faflik, prezes Magodent, Grupa LUX MED.

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Jak podaje Krajowa Rada Nowotworów, każdego roku blisko 160 tys. Polaków dowiaduje się, że cierpi na złośliwy nowotwór, a liczba zachorowań rokrocznie się zwiększa. Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, który ustanowiono, aby przypominać o tym, jak ważne i skuteczne w walce z chorobą są badania profilaktyczne.

Biała Sobota 2020

Szpital Onkologiczny Magodent wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany i Urzędem Dzielnicy Targówek oraz Warszawskim Stowarzyszeniem Amazonek, Fundacją „OnkoCafe – Razem Lepiej”, Fundacją „Twórczość i Dokumentacja” zaprasza na bezpłatne spotkania w ramach Białej Soboty już 1 lutego 2020 r.

Podczas Białej Soboty wszyscy chętni będą mogli wysłuchać wykładu „Profilaktyka onkologiczna” doktora Łukasza Grzędy (Magodent Grupa LUX MED) oraz prelekcji „Czy raka piersi możemy uniknąć?” mgr Barbary Jobdy, Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych. Spotkania rozpoczną się o godz. 10.00 w Urzędzie Dzielnicy Bielany (ul. Żeromskiego 29) i o godz. 12.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20).

Magodent Grupy LUX MED - jak wspierać chorych na nowotwory

W szpitalu Magodent Grupy LUX MED (ul. Szamocka 6) eksperci Fundacji „OnkoCafe – Razem Lepiej” opowiedzą o tym, jak wspierać osobę w chorobie nowotworowej, a uczestnicy będą mogli skonsultować się z wolontariuszami fundacji oraz z psychologiem - zapraszamy od godz. 10.00 do godz. 16.00. Przedstawiciele Fundacji „Twórczość i Dokumentacja” zaplanowali emisję filmu podsumowującego warsztaty arteterapii i kreatywności, na których uczestnicy rozwijali swoje pasje artystyczne. Podczas warsztatów powstały obrazy namalowane przez pacjentów onkologicznych – aktualnie wyeksponowane w szpitalach Magodent, zapraszamy w godz. 15.00-16.15.

W ramach Białej Soboty Magodent oferuje również bezpłatne badania profilaktyczne. Wszystkie kobiety pomiędzy 50, a 69 rokiem życia mogą skorzystać z mammografii w mammobusie przy Szpitalu Św. Wincentego (ul. Św. Wincentego 103, zapisy do 31 stycznia 2020 r.) oraz zapisać się na badania w Szpitalu Fieldorfa a także w placówce LUX MED Diagnostyka Szpital Bielański. Osoby w wieku 50-65 lat zachęcamy również do wykonania bezpłatnej kolonoskopii w Szpitalu Fieldorfa.

Kilkuminutowa wizyta może uchronić przed rakiem

– Serdecznie zapraszam na badania profilaktyczne – jako lekarz onkolog wiem, że nieraz jedna kilkuminutowa wizyta może uratować życie i uchronić przed groźną chorobą. Szpitale Magodent od wielu lat angażują się w akcje wokół Światowego Dnia Walki z Rakiem. Zależy nam na tym, aby osoby dotknięte chorobą uzyskały profesjonalne wsparcie we wszystkich obszarach, a osoby zdrowe wiedziały, jak ustrzec się raka – mówi dr Marcin Faflik, prezes Magodent, Grupa LUX MED.

Pełny program wydarzenia dostępny jest Program Biała Sobota Światowy Dzień Walki z Rakiem Magodent

Magodent Grupa LUX MED w Warszawie posiada trzy szpitale onkologiczne, w których, w ramach finansowania przez NFZ, oferuje pacjentom zróżnicowane metody postępowania w walce z chorobami onkologicznymi: profilaktykę onkologiczną, pełną diagnostykę i kompleksowe leczenie nowotworów, dietetykę onkologiczną, rehabilitację oraz poradnictwo w zakresie psychoonkologii. W ramach Magodentu działa też placówka rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej, poradnie specjalistyczne oraz POZ. W ubiegłym roku Magodent został wyróżniony w raporcie opracowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia „Nowotwory złośliwe - koncentracja leczenia zabiegowego". Pod względem liczby pacjentek operowanych w 2018 roku, w kierunku nowotworów piersi, znalazł się na drugim miejscu na Mazowszu. Magodent jest ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i terapii raka piersi.

Media

Magodent Biała Sobota, Profilaktyka raka Magodent

a