środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 09 styczeń 2020 17:54

Orlen wspiera profilaktykę raka i chorób płuc Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

​Orlen włącza się w profilaktykę walki z rakiem i chorobami płuc. Powstały dedykowane infolinie mające na celu wczesne diagnozowanie chorób.

PKN ORLEN uruchomił infolinie dla mieszkańców Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego, wspierające szybką diagnostykę. Umożliwią one łatwy dostęp do informacji o możliwościach i kierunku rozpoznania chorób oraz konsultacji i leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii oraz w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc. Infolinie powstały w ramach programu prozdrowotnego, wdrożonego przez PKN ORLEN przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz placówkami medycznymi.

Inwestowanie w zdrowie zawsze się opłaca. Nowatorski projekt, na którego realizację jako dobry i odpowiedzialny sąsiad, przeznaczymy 10 mln zł, pozwoli w ciągu sześciu lat udzielić ponad 20 tys. specjalistycznych konsultacji i porad pacjentom z Płocka oraz przyległych powiatów, którzy często są także naszymi pracownikami.

Rozpoczynamy wdrażanie konkretnych rozwiązań. Uruchomienie infolinii wspierającej szybką diagnostykę jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia ryzyka zachorowania mieszkańców na nowotwory – mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

Głównym celem pilotażowego projektu PKN ORLEN i placówek medycznych jest wzmocnienie współpracy pomiędzy ośrodkami, wczesne diagnozowanie objawów chorób, propagowanie przyjętych standardów leczenia, a także działania edukacyjno-społeczne motywujące do wprowadzenia zmian w stylu życia. Wdrożenie specjalnej infolinii dedykowanej dla mieszkańcomów Płocka i powiatów: płockiego, gostyńskiego i sierpeckiego stanowi istotny element wsparcia programu prozdrowotnego.

Infolinie obsługują konsultanci pełniący rolę nawigatorów ds. profilaktyki i diagnostyki. Ich zadaniem jest przedstawienie ścieżki postępowania zarówno w kontakcie z lekarzem, jak i bezpośrednio z pacjentem. Mają oni przekazywać informacje o możliwościach i kierunku dalszej diagnostyki, konsultacji i leczenia. Kontakt z nawigatorami jest możliwy telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16, a także drogą mailową. Opłaty za połączenia telefoniczne liczone są według standardowej taryfy operatora osoby dzwoniącej.

Narodowy Instytut Onkologii przy ul. Roentgena 5 w Warszawie:

Nawigator ds. profilaktyki; tel. (22) 546 31 11; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nawigator ds. diagnostyki; tel. (22) 546 33 77; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płockiej 26 w Warszawie:

Nawigator; tel. (22) 431 23 50 lub (22) 431 23 06 oraz tel. kom. 882 36 44 15 lub 882 36 44 17; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawie dodatkowego wsparcia diagnostycznego lub specjalistycznej konsultacji lekarz prowadzący pacjenta może zwrócić się pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainicjowany program to już kolejne działanie PKN ORLEN w zakresie profilaktyki skierowane do mieszkańców Płocka i okolic, którzy podczas organizowanego w czerwcu oraz w październiku 2019 roku „Miasteczka Zdrowia” mogli wykonać bezpłatne badania i uzyskać porady lekarskie. W ubiegłorocznej edycji z takiej możliwości skorzystało kilka tysięcy osób.

a