updated 10:00 PM CEST, Jun 19, 2019
A+ A A-

Nowa wystawa w Galerii Delfiny - „Materia X"

  • Napisane przez Redakcja
  • Dział: Sztuka

W najbliższy piątek, 5 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy tkanin Anny Hlebowicz oraz Zygmunta Łukasiewicza pod tytułem "Materia X".

W najbliższy piątek 5 kwietnia o godz. 19:00 w Galerii Delfiny odbędzie się wernisaż wystawy tkanin „Materia X”. Na wystawie zaprezentowane zostaną gobeliny autorstwa Anny Hlebowicz oraz Zygmunta Łukasiewicza.

Artyści w swoich pracach wykorzystali zwykłe, zużyte bawełniane materiały, z którymi obcujemy na co dzień. W rękach twórców stają się one nowym tworzywem artystycznym. Pełne nowej energii uzyskują nowe tożsamości ukazując swoje piękno i możliwości.

Szlachetne przędze lniane, bawełniane i jedwabne wykorzystane w najprostszy sposób by opowiedzieć o inspiracjach i fascynacjach twórców realizujących tkaniny unikatowe tworzą razem misterium którym jest MATERIA X. Wystawa obejmuje osiem prac, cztery Anny Hlebowicz oraz cztery Zygmunta Łukasiewicza.

Anna Hlebowicz, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, swoje poszukiwania twórcze zaczęła od malarstwa, jednak wciąż poszukuje nowych wyzwań  w rysunku, freskach a także tkaninie artystycznej. W twórczości największą inspirację odnajduje w pejzażu rodzinnego Podlasia, gdzie jak mówi „wszystko jest uporządkowane i współgra z naturą, ma swój własny rytm”. To właśnie rytm, jako nieodłączny element pejzażu, jest tematem, który pobudza artystkę do tworzenia nowych prac. Podczas pracy twórczej niejednokrotnie posługiwała się materiałami z odzysku, pozornie niepotrzebnymi, których pierwotna funkcja już została spełniona. Nadanie im nowej roli stało się jednym z najważniejszych celów artystycznych.

Zygmunt Łukasiewicz, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas studiów w pracowni tkaniny artystycznej prof. W. Sadley'a jego wyobraźnią zawładnęły kosmologia i kosmogonia. Ich przeogromny potencjał zjawisk i treści pozwala mu z niesłabnącą fascynacją realizować się w tkaninie unikatowej. Jego gobeliny urzekają prostotą kompozycji i precyzją wykonania. Wraz z mistyką w nich zawartą autor zabiera nas ze sobą ku górnym strefom.

Wystawę „Materia X” można oglądać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2, od 8 kwietnia do 10 maja 2019 r. w godzinach otwarcia Galerii: pn.-wt. i pt. 15-19; śr.-czw. 15-18.


Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu.  

W Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wystawionych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz
AM Art- Media Agencja PR.

Please provide full Credentials Infomation