poniedziałek, listopad 29, 2021
Follow Us
piątek, 16 czerwiec 2017 07:56

Alarm bombowy we Włocławku

Napisane przez (KWP w Bydgoszczy / mw) Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Alarm bombowy we Włocławku Policja.pl

Policjanci z Włocławka zatrzymali mężczyznę, który przed jednym z włocławskich punktów handlowo-usługowych groził detonacją ładunku wybuchowego.

Mundurowi, po sprawdzeniu, nie potwierdzili tej informacji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 36-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 09.06.br., po 10.00, dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed budynkiem handlowo-usługowym na osiedlu Zazamcze mężczyzna grozi detonacją ładunku wybuchowego.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi, którzy  zabezpieczyli teren i zatrzymali 36-latka odpowiadającego rysopisowi.

Ponadto, pirotechnicy sprawdzili budynek oraz torby zatrzymanego. Okazało się, że nie było w niej żadnego materiału wybuchowego. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili 36-latka do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

a