środa, maj 25, 2022
Follow Us
sobota, 16 luty 2013 12:01

Wspaniała komedia romantyczna Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Wspaniała", to czarująca i radosna komedia romantyczna, która stała się we Francji wielkim kasowym przebojem - to „Amelia w świecie Mad Men", jak pisała prasa zagraniczna.

O „Wspaniałej" pisano także, że „ma urok starych komedii romantycznych, a emocje jak w najlepszych sportowych widowiskach". Inne głosy prasy, oddające charakter filmu, znajdziecie Państwo poniżej:

Doskonały! Prawdziwy powiew świeżości!
Elle

Czarujące! Para bohaterów ma urok Audrey Hepburn i Cary\'ego Granta z klasycznych amerykańskich komedii romantycznych.
Metro

Mały klejnot - komedia romantyczna w starym, dobrym stylu.
Tele 7 Jours

Chemia między aktorami jest tak intensywna, że podobne reakcje mogą zachodzić tylko w elektrowni atomowej. Film kipi życiem, a drobiazgowo odtworzona w scenografii i kostiumach epoka to niekończąca się przyjemność dla oka.
Screen Daily

Świetna zabawa, a urokowi Déborah François nie można się oprzeć.
Wide Screen

Ten film wręcz pachnie perfumami z Hollywood lat 50.
Paris Match.

„Wspaniała" to historia młodej, pięknej i pełnej wdzięku Rose, która marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie, o której w 1958 roku śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny – pracę sekretarki. Już wkrótce Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa, ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy... Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie - i to bardzo szybko, najszybciej na świecie!

W rolach głównych zobaczymy we „Wspaniałej" wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Duris („W rytmie serca", „Smak życia"), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego „Artysty" i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą „Dziecku" braci Dardenne.

„Wspaniała" wejdzie na ekrany polskich kin 15 marca.

{jumi [*7]}

a