poniedziałek, lipiec 13, 2020
Follow Us
środa, 02 październik 2019 00:34

Lisicki: Nowa wspaniała przyszłość Wyróżniony

Napisane przez Agencja Informacyjna
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W „Nowej wspaniałej przyszłości” według wizji Pawła Lisickiego w Polsce w wyborach wygrywają siły lewicy i postanawiają wdrożyć w życie swoje utopijne i niekonsekwentne obietnice wyborcze W „Nowej wspaniałej przyszłości” według wizji Pawła Lisickiego w Polsce w wyborach wygrywają siły lewicy i postanawiają wdrożyć w życie swoje utopijne i niekonsekwentne obietnice wyborcze mat.pras

Blisko dziewięćdziesiąt lat temu Aldous Huxley napisał antyutopijną powieść, w konwencji science-fiction „Nowy wspaniały świat”. Teraz to tego tytułu nawiązał Paweł Lisicki w książce „Nowa wspaniała przyszłość. Zbiór opowiadań o tym co nas czeka i nie tylko”.

Książka „Nowy wspaniały świat”  Aldousa Huxleya stała się jedną z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Autor ukazuje wizję społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości. Dla pisarza jest to perspektywa przerażająca. Akcja powieści rozgrywa się w roku 2541, a więc w perspektywie trudnej do przewidzenia. Inaczej jest przypadku książki Pawła Lisickiego. Po pierwsze nie jest to opowieść lecz zbiór opowiadań, których akcja rozgrywa się już 2021 roku, a zatem w bardzo bliskiej przyszłości.

Relacja ze spotkania autorskiego Pawła Lisickiego które poprowadził Rafał Ziemkiewicz

W „Nowej wspaniałej przyszłości” według wizji Pawła Lisickiego w Polsce w wyborach wygrywają siły lewicy i postanawiają wdrożyć w życie swoje utopijne i niekonsekwentne obietnice wyborcze.

Zdaniem pisarza środowiska lewicowe są bardzo przywiązane do swoich idei i zaangażowane w ich realizację. Opowiadania Pawła Lisickiego to przejaskrawione,  a nawet satyryczne spojrzenie na postępowe i liberalne hasła.

Dodatkowe informacje

  • Wydawca: Wydawnictwo M
  • Język: Polski
  • Gatunek: SF
  • Recenzent: Agnecja Informacyjna
  • Data recenzji: 2019
Czytany 1559 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 październik 2019 09:59

a