piątek, grudzień 08, 2023
Follow Us
czwartek, 18 lipiec 2019 13:22

Piotr Gursztyn “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Minister Joachim von Ribbentrop (trzeci z lewej) wita się z pracownikami Ambasady Niemieckiej na dworcu w Warszawie. Ministrowi towarzyszą: minister spraw zagranicznych Polski Józef Beck (drugi z lewej) i ambasador Niemiec w Polsce Hans Adolf von Moltke (pierwszy z lewej). Minister Joachim von Ribbentrop (trzeci z lewej) wita się z pracownikami Ambasady Niemieckiej na dworcu w Warszawie. Ministrowi towarzyszą: minister spraw zagranicznych Polski Józef Beck (drugi z lewej) i ambasador Niemiec w Polsce Hans Adolf von Moltke (pierwszy z lewej). ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

Piotr Gursztyn w książce “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” pokazuje do czego mogłaby doprowadzić współpraca z Niemcami w 1939 roku. 

“Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” to swoista polemika z książką  Zychowicza “Pakt Ribbentrop-Beck. Czyli jak Polacy mogli u boku Trzeciej Rzeszy pokonać Związek Sowiecki.”

  

"Piotr Gursztyn przekonująco udowadnia, dlaczego współpraca z Hitlerem stanowiła ślepą uliczkę, na końcu której Polacy i tak doświadczyliby klęski, a przy okazji okryli się hańbą. Ciekawie napisana i solidnie udokumentowana pozycja."

prof. Antoni Dudek, politolog, historyk, badacz najnowszych dziejów Polski

"To celne i wyczerpujące podsumowanie dyskusji o tym, czy Polska mogła uniknąć swojego losu podczas drugiej wojny światowej. Świetna historyczna publicystyka."

Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego

"Autor chwycił rewizjonistycznego byka za rogi. Pokazał, że flirt z Hitlerem byłby wasalizacją Polski. Pisze ze swadą i znajomością epoki."

Piotr Semka, publicysta, dziennikarz

"Książka Piotra Gursztyna to poważna odpowiedź na niepoważne zabawy historią. Autor pokazuje na dziesiątkach przykładów, że wiara w porozumienie z Hitlerem to złudzenie. A przy okazji barwnie opowiada historię zbliżania się świata i Polski do przepaści."

Piotr Zaremba, historyk, publicysta, komentator polityczny

"Publikacja jest skuteczną odtrutką na bałamutne tezy „rewizjonistów” rojących, że II Rzeczpospolita mogła porozumiewając się z Niemcami, uniknąć tragedii okupacji i odnieść zwycięstwo. To książka naukowa, ale nie sposób się od niej oderwać, choć, niestety, znamy zakończenie."

Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta

Dodatkowe informacje

  • Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Język: Polski
  • Gatunek: publicystyka historyczna
  • ISBN: 9788327157584
  • Recenzent: zespół
  • Data recenzji: 18-07-2019
Czytany 2657 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 lipiec 2019 14:24

a