środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
wtorek, 13 marzec 2012 23:59

Budyń i Bajzel grają Stachurę

Napisane przez m.b./mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ukrywający się pod powyższymi pseudonimami muzycy to Jacek Szymkiewicz i Piotr Piasecki, na co dzień członkowie popularnej grupy Pogodno.

Ich nowy projekt nosi wdzięczny tytuł stworzony na bazie tych pseudonimów - BABU KRÓL. Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowy teledysk. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze.

 

Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań. Budyń w niecodziennej odsłonie, bo jako saksofonista. Artyści poprosili swojego długoletniego przyjaciela Andrzeja Wojtasika o przetłumaczenie tekstów Edwarda Stachury. Płyta ukaże się więc także w wersji anglojęzycznej - tylko w internecie. Dwa bonusowe anglojęzyczne kawałki znajdą się na płycie.


Budyń – Jacek Szymkiewicz - wokal, saksofon tenorowy
Bajzel- Piotr Piasecki - wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, efekty, cuda i cudeńka,
Duet BaBu Krol przedstawia płytę „Sted”.
Premiera płyty: 16 kwietnia
Link do pierwszego singla pt. „Biała Lokomotywa”: http://www.youtube.com/watch?v=h-Je0xhdFQI
{jumi [*7]}

a