piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
środa, 30 listopad 2011 14:35

Ania Rusowicz koncertuje Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ania Rusowicz Ania Rusowicz materiały ze strony Hydrozagadki

Nagłówki internetowych artykułów krzyczą o niej "Obecnie jedyna polska wokalistka śpiewająca prawdziwy bigbit" i "objawienie tegorocznego festiwalu w Opolu". Tymczasem Ania Rusowicz niedawno wydała swoją pierwsza płytę i właśnie z nią koncertuje po Warszawie.

Wiele osób po raz pierwszy usłyszało o Ani Rusowicz podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy (liderów Niebiesko-Czarnych) furorę zrobiła nowymi wersjami big-beatowych szlagierów "Za daleko mieszkasz miły" i "Nie pukaj do moich drzwi". Głos oraz stylizacja wokalistki na występie podczas festiwalu zrobiły ogromne wrażenie – szczególnie na tych, którzy pamiątają jej mamę. Jak mówi sama artystka, podobieństwo do rodzicielki wynika z genów i jej własnej głębokiej fascynacji latami sześćdziesiątymi.

 

Ania właśnie wydała swoją pierwszą płytę "Mój Big-Bit", muzycznie utrzymaną w klimacie lat 60. i 70. Na albumie znaleźć można własne utwory artystki oraz covery hitów jej tragicznie zmarłej mamy. To po niej Ania odziedziczyła zarówno wspaniały głos, jak i talent do komponowania muzyki. Przez cały album przewija się tęsknota za latami 60. Dla młodej wokalistki big-bit to nie tylko muzyka, ale też filozofia i styl życia. Na płycie znajdziemy dużo nawiązań do vintage'owego brzmienia. Nie ma tu natomiat tanich elektronicznych efektów. Zarówno dawne, jak i nowe przeboje w wykonaniu Ani Rusowicz zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków.

Na najbliższych koncertach Ania Rusowicz zaprezentuje piosenki ze swojej pierwszej solowej płyty. Zaśpiewa więc niezapomniane przeboje Niebiesko-Czarnych "Musisz się zakochać", "Nie pukaj do moich drzwi", czy "Duży błąd". A z melodii własnego autorstwa na występach na pewno nie zabraknie singla "Ślepa miłość" promującego cały album. Najbliższe koncerty Ani Rusowicz odbędą się 2 i 4 grudnia w Warszawie. W piątek, 2 grudnia wokalistkę będzie można zobaczyć w Hydrozagadce na ul. 11 listopada 22 w ramach cyklu imprezowego "Oldschool Rock Party". Bilet na ten koncert kosztuje 20 zł. A w niedzielę Rusowicz wystąpi w Białołęckim Ośrodku Kultury na ul. Van Gogha 1. Bilety w cenie 25 zł.

{jumi [*7]}

a