piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
piątek, 17 czerwiec 2011 04:52

Audioriver bardzo ciekawy!

Napisane przez MB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zapowiada się szałowy Audioriver Zapowiada się szałowy Audioriver Fot. mat. prom.
Na dosłownie kilka dni przed zakończeniem sprzedaży pierwszej, promocyjnej puli biletów, organizatorzy płockiego festiwalu anonsują ostatnie zagraniczne gwiazdy. Dołączyli: Sven Väth, Gilles Peterson, TeeBee, Gaiser live, We Love live i Pretty Lights live.

Opowieść o ostatnim rozdaniu zacznijmy od artysty, który w Polsce i {jumi [*4]}Europie jest postacią jeszcze niezbyt znaną, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych wypełnia ogromne hale koncertowe. Mowa o Pretty Lights, którego muzyka jest mieszanką hip hopu, electro, grime'u, dubstepu i wielu innych gatunków muzycznych – także jazzu, czy popu. Na stronie www.prettylightsmusic.com udostępnia on 6 swoich albumów zupełnie za darmo, a liczba ich pobrań zbliża się już do 2 milionów! Status tego artysty za oceanem nieźle pokazuje krótki film podsumowujący wyprzedaną, jesienną trasę 2010: www.youtube.com/watch?v=meBEUOi3WzI
Projektem w pełni europejskim, a konkretnie włoskim, jest We Love, czyli męsko-damski duet, który pod swoje skrzydła wzięła przed rokiem Ellen Allien. Debiutancki album wydany w Bpitch Control był bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytyków, a muzykę duetu czasem określa się jako mieszankę Moderat z The XX. Już sama myśl o takim połączeniu brzmi całkiem nieźle.Trzeci ogłaszany dziś projekt live to jeden przedstawicieli wytwórni Minus. Jon Gaiser jest autorem kilku świetnych EP-ek oraz albumu „Blank Fade", a wiele jego produkcji jest obowiązkowymi pozycjami dla fanów minimal techno. Mnóstwo obowiązkowych pozycji dla fanów drum & bassu nagrał z kolei TeeBee. Na scenie od 1999 roku, w 2001 założył label Subtitles Music, będący jednym z pierwszych domów dla takich nazwisk, jak Noisia, Spor, Break czy Phace. W tym roku TeeBee wyda kontynuację „Autonomy" – świetnej płyty nagranej przed 4 laty wraz z Calyxem.
Przedostatni z ostatnich to ikona BBC Radio 1, która promuje nowe trendy w muzyce i wpływa na globalne gusta już od kilkunastu lat. Jako szef wytwórni muzycznych wydawał takich artystów, jak Brand New Heavies, Jamiroquai, MJ Cole, 4 Hero czy Ben Westbeech, a jako autor ma na koncie serie kompilacji, w tym m.in. „Worldwide Programme", „Eclectic Sessions", „Brownswood Bubblers" czy „Brownswood Electr*c". Różnorodność i najświeższe wydawnictwa na świecie to synonimy Gillesa Petersona, więc po jego występie spodziewać możemy się absolutnie wszystkiego.
Na koniec wracamy do początku. Zarówno do początku tego newsa, jak i europejskiej sceny klubowej. Sven Väth to żywa legenda, która w tym roku obchodzi 30-lecie kariery. Trudno wyobrazić sobie muzykę bez jego organizacji, Cocoon. Bez wytwórni, klubu czy imprez na Ibizie tworzonych pod tym szyldem. Trudno wyobrazić sobie też scenę klubową bez osobowości Svena, który wciąż jest jednym z najbardziej energetycznych i charyzmatycznych przedstawicieli didżejskiego fachu.
Powyższa szóstka dołącza do wcześniej ogłoszonej plejady kilkudziesięciu nazwisk, wśród których są choćby takie, jak Trentemoller, Paul Kalkbrenner, Vitalic, Andy C, DJ Marky, Modeselektor czy SuperMayer. Trzeba przyznać, że za taki skład 89 pln to cena co najmniej atrakcyjna, więc skorzystajcie z niej przez te kilka ostatnich dni promocji.
Festiwal odbędzie w dniach 29-31 lipca. Więcej na www.audioriver.pl{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Selector Festival Ursynalia 2011 »

a