środa, marzec 03, 2021
Follow Us
poniedziałek, 28 grudzień 2020 11:37

Wiedeń: noworoczny koncert online dla milionów Wyróżniony

Napisane przez Wien Tourism
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Nowością będzie możliwość oklaskiwania Filharmoników Wiedeńskich przez widzów z całego świata 1 stycznia 2021 roku Nowością będzie możliwość oklaskiwania Filharmoników Wiedeńskich przez widzów z całego świata 1 stycznia 2021 roku Wien Tourism

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich otwiera każdy rok. W bieżącym, pandemicznym, również się odbędzie – bez publiczności, lecz z aplauzem na żywo z całego świata!

1 stycznia 2021 roku Riccardo Muti stanie przy pulpicie dyrygenta w Złotej Sali wiedeńskiej filharmonii Musikverein i poprowadzi najsłynniejszy koncert świata – także w czasach pandemii, oczywiście bez publiczności. „Zorganizowanie koncertu dla międzynarodowej publiczności byłoby niemożliwe” – podkreślił przed 40 milionami widzów na całym świecie w rozmowie z austriackim radiem (ORF Radio Wien) dyrektor Filharmonii Wiedeńskiej Daniel Forschauer. „Koncert jest dla mnie ważnym znakiem dla całego świata”. Zapowiedziany w lutym 2020 roku program, który bardzo skupia się na dynastii Straußów nie ulega zmianie.

Nowością będzie możliwość oklaskiwania Filharmoników Wiedeńskich przez widzów z całego świata 1 stycznia 2021 roku. Po rejestracji online na stronie www.mynewyearsconcert.com, brawa będą słyszalne na żywo w Musikverein za pośrednictwem komputera, tabletu lub smartfona oraz dzięki systemowi nagłaśniającemu, a także podczas transmisji ORF.

Koncert Noworoczny w 2021 roku poprowadzi Riccardo Muti - dyrygent, którego ścisła współpraca muzyczna z Wiener Philharmoniker trwa już od dekad. Po roku 1993, 1997, 2000, 2004 i 2018 Muti będzie dyrygował ten prestiżowy koncert już po raz szósty. Pogodny, a jednocześnie nastrojowy program muzyczny złożony z dzieł z bogatego repertuaru dynastii Straussów i im współczesnych kompozytorów, jest transmitowany do ponad 90 krajów dla publiczności liczącej ponad 50 milionów widzów.

Wielka Sala Musikverein, zwana także Złotą Salą, uchodzi nie tylko za jedną z najpiękniejszych sal na świecie, ale również za najlepszą pod względem akustyki. Z okazji Koncertu Noworocznego wybudowana w historyzującym stylu „świątynia muzyki” jest przystrajana malowniczymi dekoracjami z kwiatów.
Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich, 01.01.2021, Musikverein, Musikvereinsplatz 1, 1010 Wien, www.wienerphilharmoniker.at

a