środa, czerwiec 29, 2022
Follow Us
wtorek, 24 wrzesień 2019 13:30

Jakiej muzyki można posłuchać w Trójmieście? Sprawdź! Wyróżniony

Napisane przez artykuł partnera
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Trójmiasto to idealne miejsce nie tylko do wakacyjnego wypoczynku, ale również dla każdego, kto lubi wydarzenia kulturalne. Na amatorów różnych gatunków muzyki czeka tutaj wiele interesujących koncertów i festiwali! Trójmiasto to idealne miejsce nie tylko do wakacyjnego wypoczynku, ale również dla każdego, kto lubi wydarzenia kulturalne. Na amatorów różnych gatunków muzyki czeka tutaj wiele interesujących koncertów i festiwali! mat.pras

Przepadasz za jazzem? A może wolisz muzykę elektroniczną lub rockową? Chcesz posłuchać, jak brzmiała muzyka przed wiekami? W Trójmieście czeka na Ciebie wiele wyjątkowych możliwości!

Nadmorskie Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia oraz Sopot są miejscem organizacji wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych przyciągających gości nie tylko z Polski, ale także z innych krajów.

Jeśli masz ochotę na dobrą muzykę, możesz już teraz sprawdzić ciekawe wydarzenia muzyczne odbywające się w Trójmieście!

Muzyka w Trójmieście – dla każdego coś dobrego

W Trójmieście możemy posłuchać muzyki różnych gatunków. To tu odbywają się koncerty różnych gwiazd z Polski i innych stron świata, na przykład w Teatrze Szekspirowskim. Możemy też wziąć udział w cyklicznych festiwalach muzycznych.

Festiwale muzyczne odbywające się w Trójmieście:

  • Gdańska Wiosna Muzyczna – promocja młodych artystów,
  • Gdańskie Lato muzyczne – koncerty muzyki klasycznej,
  • Bałtyckie Dni Kultury Żydowskiej – koncerty muzyki żydowskiej i inne atrakcje,
  • Heineken Open’er Festival – jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce,
  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej,
  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej, Organowej i Kameralnej,
  • Gdański Festiwal Carillonowy – główną rolę odgrywają na nim carillon i dzwony koncertowe,
  • Sopot Festiwal – jeden z najstarszych muzycznych festiwali w Polsce i w Europie, odbywa się w Operze Leśnej w Sopocie.

Sprawdź dostępne wydarzenia kulturalne w Trójmieście już teraz!

Chcesz dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w Gdańsku, Gdyni oraz w Sopocie? Skorzystaj z internetu i już teraz zobacz, co możesz dla siebie wybrać!

Aktualne informacje dotyczące repertuaru muzycznego w trójmiejskich instytucjach kultury oraz klubach można znaleźć na stronach informacyjnych, a także na stronach internetowych poszczególnych obiektów, na przykład gdańskiego Teatru Szekspirowskiego pod adresem: https://teatrszekspirowski.pl/wydarzenia-gts/koncerty/.

a