niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
środa, 22 maj 2019 15:58

Koncert i potańcówka - Nagroda im. Kolberga Wyróżniony

Napisane przez mat.pr/Red/Tb
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koncert laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Będzie można potańczyć i posłuchać autentycznych muzyków grających Polską muzykę tradycyjną.

 

Podczas koncertu laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga zobaczymy muzykantów z różnych regionów Polski w strojach regionalnych: 

  • Anna Andruszkiewicz, śpiewaczka z Suwalszczyzny

  • Czesław Węglarz z Beskidu Żywieckiego

  • członkowie Kapeli Zastawnych z Podkarpacia, Zespół Śpiewaczy „Sielanki” z Lubelszczyzny

  • Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy.

 

 

W trakcie koncertu, którego wodzirejem będzie znany podhalańczyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbędzie się wspólny Wieczór tańca, podczas którego na specjalnej, drewnianej podłodze będzie można nauczyć się regionalnych tańców i zabaw. Zachęcamy do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze!

Wstęp na koncert i potańcówkę jest bezpłatny.Gala odbędzie się we czwartek, 30 maja o godz. 18.00 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

 

Po sukcesie koncertów w ubiegłych latach, po raz czwarty w 44-letniej historii Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, którą w południe tego samego dnia wręczy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodzeni laureaci zaprezentują się podczas wyjątkowego plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze. Całość rozpocznie się o godz. 18.00 i zakończy przed godz. 21.00.

Koncert organizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Zamek Królewski w Warszawie, a patronat medialny objęli TVP Kultura, Magazyn Presto oraz Polskie Radio RDC. 

 Wejście na Dziedziniec Zamku Królewskiego znajduje się od strony placu Zamkowego. Zapraszamy do wspólnej zabawy z polską muzyką tradycyjną!

Artykuły powiązane

a