piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 09 maj 2019 17:04

Eurowizja 2019 - odważ się marzyć Wyróżniony

Napisane przez JEN/Red/TB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tulia próba przed Eurowizją 2019 Tulia próba przed Eurowizją 2019

Odważ się marzyć to slogan tegorocznego 64.Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w dniach 14,16 i 18 maja w Tel Awiwie. Takim odważnym marzeniem może być również podróż do Izraela kibicowanie Tulii w Eurowizji.

 

Tegoroczna ceremonia otwarcia konkursu Eurowizji zostanie zorganizowana na skwerze przy Muzeum Sztuki zaś koncerty festiwalowe odbędą się w Centrum Kongresowym w Tel Awiwie, zwanym też EXPO Tel Aviv. Jest to nowoczesny kompleks targowo-konferencyjny, największy tego typu obiekt we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Wszyscy wykonawcy są już na miejscu i można ich oglądać podczas prób. 4 maja odbyły się pierwsze próby wykonawców. Hotele i restauracje pełne są już specjalnych gości m.in. zespoły realizacyjne, wykonawców z poszczególnych narodowych ekip i muzyczne gwiazdy. Powoli zjeżdżają się celebryci i dziennikarze.

Migawki z tych przymiarek do konkursowego występu można obejrzeć na załączonym video w tym próbę polskiego zespołu Tulia przygotowującego się do półfinału.

Do Tel Awiwu powoli zjeżdżają też turyści i fani z całego świata, którzy chcą wziąć udział w tym muzycznym święcie jakim jest Konkurs Piosenki Eurowizji. Izrael uzyskał prawo do organizacji tegorocznego konkursu po tym jak Netta Berzilaj, reprezentantka tego kraju została laureatką Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 reprezentować będzie zespół Tulia, który zaśpiewa piosenkę Fire of Love - Pali się. Występ polskiego zespołu zaplanowany jest podczas pierwszego koncertu półfinałowego tj. 14 maja. Tulia wystąpi na początku koncertu jako czwarty z kolei wykonawca.

W półfinałowych koncertach zaplanowanych na 14 i 16 maja wystąpią wykonawcy reprezentujący 41 krajów. W finałowy koncercie, który odbędzie się 18 maja wezmą udział przedstawiciele 26 państw.

 

Specjalnym gościem finałowego koncertu Eurowizji 2019 w dniu 18 maja będzie Madonna.

Odważ się marzyć, pojedź do Izraela

Dare to dream - Odważ się marzyć - tak brzmi slogan 64.Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Takim odważnym marzeniem może być na przykład podróż do Izraela połączona z bezpośrednim udziałem w tegorocznym festiwalu Eurowizji.

Wizz Air oraz LOT oferują połączenia do Tel Awiwu nie tylko z Warszawy, ale również z większości polskich lotnisk regionalnych. Dla przykładu przelot w obie strony na trasie Warszawa - Tel Awiw w tym okresie samolotami Wizz Air to koszt około 400 zł. Bilety na koncerty półfinałowe i finał są jeszcze dostępne do kupienia w internecie. Wstęp na koncert półfinałowy, podczas którego wystąpi polski zespół Tulia kosztuje ok. 600 zł.  

Turyści, którzy wybiorą się na konkurs Eurowizji mogą skorzystać ze specjalnych promocji przygotowanych przez branżę hotelarską w ramach programu Tel Awiw City Break 2019-2020.

67 hoteli z Tel Awiwu i okolicznych miast jak: Ramat-Gan, Bat Yam i Herzliya oferuje darmowe kolacje lub bezpłatne masaże (50 minut) przy rezerwacji noclegów dla dwóch osób od czwartku lub piątku na trzy noce lub od środy na cztery noce. Szczegółowe warunki promocji oraz listę hoteli biorących udział w tym programie można znaleźć na stronie: https://www.visit-tel-aviv.com/en/tel-aviv-city-break-program-list-of-participating-hotels/

Na stronie internetowej www.visit-tel-aviv.com można znaleźć wiele praktycznych informacji pomocnych z zrealizowaniu wymarzonej podróży i zorganizowaniu pobytu w Tel Awiwie.

a