czwartek, wrzesień 23, 2021
Follow Us
poniedziałek, 26 wrzesień 2016 14:32

Ślimakowe Rytmy na Międzynarodowy Dzień Muzyki

Napisane przez KK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ślimakowe Rytmy na Międzynarodowy Dzień Muzyki fot. facebook.com/SlimakoweRytmy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Laureaci Międzynarodowego Festiwalu Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy" wezmą udział w Koncercie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy" to autorski projekt prof. Henryka Skarżyńskiego, który w 1992 r. jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej. To również pomysł profesora na pokazanie szerokiej publiczności talentów muzycznych osób przywróconych do świata muzyki dzięki postępowi w nauce i medycynie.

Koncert ma pokazać zachodniopomorskiej publiczności, że muzyka nie zna ograniczeń. Najlepszym na to dowodem są uczestnicy Festiwalu, którzy po wszczepieniu implantu nie tylko bez problemów komunikują się ze światem, ale też grają na przeróżnych instrumentach, śpiewają oraz komponują własne utwory.

Laureaci zaprezentują głównie klasyczny repertuar. Przypomną nam też festiwal, ponieważ przed występem każdego laureata, poznamy ich historię medyczną oraz artystyczną za sprawą projekcji krótkich filmów przygotowanych z tej okazji. Instytucją wspierającą Laureatów Festiwalu jest Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach.

Koncert odbędzie się 1 października 2016 r. o godz. 17.00.

a