sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
poniedziałek, 25 październik 2010 14:41

II Festiwal Mazovia Goes Baroque 2010 Wyróżniony

Napisane przez EN, mat. pras.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Viva Biancaluna Biffi Viva Biancaluna Biffi mat. prom.

W listopadzie rozpoczyna się jesienna odsłona jednego z najciekawszych polskich festiwali muzyki dawnej. Festiwal Mazovia Goes Baroque 2010 upłynie nie tylko pod znakiem urody dźwięku, ale także pod znakiem wdzięku, urody i talentu pań – wybitnych interpretatorek muzyki dawnej z całego świata.

Posłuchamy i zobaczymy Trio AnPaPié z Alice P{jumi [*4]}iérot i Amadine Beyer z Francji, Viva Biancaluna Biffi z Włoch, Midori Seiler z Niemiec i Les Voix Humaines z Kanady. Wybitne skrzypaczki, gambistki, fideistki, wokalistki i kameralistki zaprezentują się mazowieckiej publiczności już w listopadzie.

 

Midori Seiler to prawdziwa gwiazda muzyki dawnej, rzez wielu obserwatorów tej sceny uznawana  jest za najoryginalniejszego muzyka grającego dziś na skrzypcach historycznych. Duet viol da gamba, Les Voix Humaines to niezrównane interpretatorki francuskiej i niemieckiej muzyki gambowej. W Kanadzie Les Voix Humaines zyskały tak wielką popularność, że otworzyło im to drogę do stworzenia własnego festiwalu. Viva Biancaluna Biffi, włoska fidelistka i śpiewaczka to jedna z najwybitniejszych interpretatorek uwielbianych przez publiczność hiszpańskich i portugalskich cating. Grudniowy finał należeć będzie do Amandine Beyer – liderki wielu francuskich orkiestr, obecnie prowadzącej własny zespół Gli Incognito. Jego nagrania elektryzują od kilku lat francuską i europejską scenę muzyczną. Ostatnie koncerty II edycji Mazovia Goes Baroque zdominują trzej panowie (nie licząc klawesynu i lutni). Dwóch z nich obsesyjnie penetruje tajemnice geniuszu tego trzeciego – Jana Sebastiana Bacha. Duński klawesynista Allan Rasmussen na koniec tegorocznego festiwalu zagra Wariacje Goldbergowskie, natomiast francuski lutnista Eric Bellocq dzieła lutniowe lipskiego kantora.
Projekt IV: 12-14 listopada 2010 (Warszawa, Płock)
ProjektV: 25-28 listopada 2010 (Warszawa, Radziejowice, Łochów)
Projekt VI: 10-13 grudnia 2010 (Warszawa, Płock)
{jumi [*6]}

a